“В межах планового випуску для забезпечення готівкового обігу банкнотами номіналом 500 гривень на заміну зношених та пошкоджених банкнот Національний банк з 25 квітня 2023 року випускає в обіг банкноти номіналом 500 гривень зразка 2015 року – з підписом голови Національного банку України Андрія Пишного та відображенням на них року випуску”, – йдеться у повідомленні прес-служби регулятора.

Зазначається, що ці банкноти перебуватимуть у обігу разом з іншими банкнотами цього номіналу попередніх років випуску та обов’язкові до приймання всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України.

В НБУ нагадали, що, відповідно до законодавства, на банкнотах розміщується підпис чинного голови Національного банку України.


Фінансисти нагадують українцям, що  найчастіше підробляються банкноти старого зразка номіналом 500 та 200 грн. При цьому рівень підроблення банкнот гривні в Україні у 2022 році знизився більш ніж утричі, порівняно з 2021 роком. Однак, пильність не завадить.

На 1 квітня сума готівки, що перебувала в обігу в Україні, становила 676,1 млрд грн. Найбільше в обігу перебуває банкнот номіналом 500 грн (27% від загальної кількості банкнот в обігу), а серед монет – номіналом 10 коп. (28,4% від загальної кількості монет в обігу).

Сергій Бойчук