Близько 83% підробленої продукції становлять бренди міжнародних тютюнових компаній. Нелегальна торгівля сигаретами призводить до бюджетних втрат на суму близько 22 млрд грн на рік, за цю суму можна придбати 279 танків, 560 БТР або 136 байрактарів, написав у своєму телеграм-каналі народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Железняк.

Згідно з останніми звітом Kantar, станом на лютий 2023 року нелегальний ринок тютюнових виробів оцінювався в 20,2%, у лютому 2019 цей показник був лише 5,6%.

Головну частку нелегального ринку складає продукція маркована для “duty-free” – 10,8%, підробки – 7,9%. Близько 83% підробленої продукції становлять бренди міжнародних тютюнових компаній.

“Наступного разу коли вам будуть розповідати деякі представники влади “що грошей немає”, спитайте чому наші правоохоронці нічого не роблять, щоб закрити цю історію з нелегальним обігом”, – зазначив Ярослав Железняк.

Глава Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової і митної політики, народний депутат (фракція”Слуга народу”) Данило Гетманцев також звернув увагу на нові дані Kantar під час зустрічі з Американського торговельною палатою.

“Дуже посумували через чергові жахливі цифри від Kantar. 20,2% тіньового ринку. Ситуація продовжує погіршуватися попри зменшення нелегальної частки восени 2022 р. Очевидно, що вина за ситуацію, що склалася, переважно лежить на правоохоронцях не здатних цю проблему вирішити”, – заявив Данило Гетманцев.

І що ж далі? Чому не міняються бездарні правоохоронці? Чи, може, це марна трата часу? Адже вони дружно поскаржаться у Верховний суд України. За якихось 2,7 мільйона доларів “порішають питання” і продовжать далі свої злочинні схеми. Це дуже нагадує ситуацію із Фірташем, який, непомітно для всієї правоохоронної системи, перенаправляв мільярдні фінансові потоки замість бюджету у власні кишені. А скільки ще таких?

Василь Головко