Вони отримають підвищені виплати відразу за три місяці: квітень, травень і червень.

Діапазон перерахунку пенсій залежатиме від двох складових. І відбудеться він так званим “заднім числом”. Про це заявила керівник Департаменту пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України Олена Охріменко.

За її словами, такі пенсіонери отримають підвищені виплати відразу за три місяці ‒ квітень, травень і червень нинішнього року. Однак, каже чиновниця, підвищення може виявитися несуттєвим.

“Підвищення у кожного буде своє. Може бути і 100 грн, а може і 1000-1200 грн. Все залежить від того, які показники мала людина, працюючи останні два роки. А також при перерахунку пенсій братиметься до увагит зарплата з 1 липня 2000 року. Тобто з часу останнього перерахунку до цього періоду зараз дорахується ще два роки: з 1 березня 2021-го по 28 лютого 2023 року”, – зазначила Охріменко.

За словами чиновниці, діапазон перерахунку пенсій залежатиме від двох складових:

страхового стажу, коефіцієнт якого визначається за формулою;

зарплата, яку отримує працюючий пенсіонер.

Охріменко підкреслила, що червневий перерахунок торкнеться пенсіонерів, які після призначення пенсії або останнього її перерахунку відпрацювали мінімум два роки.

У Пенсійному фонді також розповіли, що після досягнення пенсійного віку пенсія українцям призначається навіть у тому випадку, якщо люди були змушені покинути Україну через російсько-українську війну.

Василь Головко