Вже 5 храмів перейшло до ПЦУ.

Всі без священників. У найбільшому храмі Теофіполя настоятель після рішення громади та опломбування приміщення, зірвав замки і продовжив з купкою вірян вірних МП службу

Прихожани майже одноголосно вирішили долю Свято-Михайлівського храму.

Просили з отця, аби той перейшов разом з ними. Але він відмовився.

Збори вірян сіл Бережинці та Рідка відбулись і прихожани майже одноголосно вирішили долю Свято-Михайлівського храму.

У Теофіпольській громаді продовжуються нові переходи до храмів Православної Церкви України. У неділю, 27 травня, відбулися збори прихожан Свято-Михайлівського храму. До нього ходять жителі сіл Бережинці та Рідка. Вони голосували за зміну конфесійного підпорядкування та вхід храму до складу ПЦУ.

Учасники зборів майже одноголосно підтримали рішення, щоб церква відтепер підпорядковувалася ПЦУ, повідомляють у Теофіпольській селищній раді. Позиція людей була непохитна, адже, як вони наголосили, попри це все, жодна помісна церква не сприймає УПЦ як окрему одиницю від московського патріархату, а знають її лише як “філію”.

Мати загиблого Героя, місцева жителька Оксана Загородня також висловила свою думку на зборах:

– Мого сина цинічно і жорстоко вбила росія. Я живу з цим болем втрати, цією незагоєною раною. І я багато років не відвідую наш храм. Бо не можу! Не можу, бо знаю, що все ж таки він поєднаний з росією. Я не можу чути молитви на так званій церковнослов’янській мові, яку весь час зросійщують московити. І я не хочу мати хоч щось спільне з країною, яка забрала в мене мого сина, — зазначила вона.

Мешканка села Рідка Надія Пасічник також виступила.

— Ми просто офіційно розриваємо зв’язок з московією. Адже росії важливо зберегти за собою храми УПЦ, навіть якщо туди люди майже не ходять. А, головне, для них зберегти статистичну одиницю — юридичну особу в Реєстрі релігійних громад. Адже на захід України вони можуть “дістатися”, на жаль, саме  через УПЦ! А так ми демонструємо усьому світу, що “адного брацького народу” не існує. Ми Українці! І ми вільні та незалежні від московської орди, — каже Надія.

Крім того, учасники зборів внесли зміни до статуту, обрали парафіяльну раду церкви та подали документи на реєстрацію храму. А ще — опечатали храм.

— Я розумію, що від цього війна завтра не закінчиться, але також я розумію, що об’єднання нашого храму в Єдину Православну церкву України – це маленький внесок, який ми можемо тут, в тилу, зробити у спільну перемогу нашої країни над росією, — говорить мешканка Надія Іванівна.

Вона разом з усією громадою сіл звернулася до отця УПЦ Івана Штогуна і попросила не залишати їх, а підтримати та перейти у ПЦУ спільно з ними. Але, на жаль, він відмовився.

— По завершенні усі присутні не стримували емоцій радості, адже, як переконані вони, “звільнили свій храм від негативного впливу” і виконали Гімн України, — додають в Теофіпольській селищній раді.

За останні дні це вже п’ятий храм у Теофіпольській громаді, який змінив своє підпорядкування.

А до цього найбільший храм Теофіполя перейшов до ПЦУ.

Під час зборів священики УПЦ, які приїхали для підтримки місцевого отця, заходили під крики “Ганьба”.

А наступного дня отець Сергій зірвав печатки, якими опечатали храм та записав відеозвернення.

Через російське вторгнення мешканці Теофіполя ініцювали збори прихожан храму Святого праведного Іоана Кронштатського. Вони хотіли перевести його у підпорядкування Православної Церкви України.

— Оскільки залишати далі церкві статус Української Православної Церкви, яка «поєднана через Руську Православну Церкву з Єдиною, Святою, Соборною і Апостольською Церквою» (як зазначено у Грамоті від патріарха московського і всієї Русі Олексія II від 27 жовтня 1990 року про самостійність і незалежність УПЦ), неприпустимо, — пише селищна рада.

Збори відбулись 21 травня у Теофіпольському центрі культури та дозвілля. Проти їх проведення та зміни підлеглості храму виступив отець Сергій Філик. Він разом із частиною учасників залишили зал.

Натомість місцевий отець Василь Крисак сказав,що в умовах війни, “коли ворог-росія вторглася на рідну землю, вбиває український народ, хоче знищити нашу націю, руйнує населені пункти, інфраструктуру, підтримувати церкву, яка має зв’язок із руською православною церквою неприпустимо”.

Священик акцентував на тому, що для того аби УПЦ стала незалежною від московського патріархату вона має отримати від синоду рпц (який очолює патріарх кирило) томос з визнанням своєї автокефальності, який має підтвердити Вселенський патріарх.

Під час голосування майже усі присутні підтримали перехід храму Святого праведного Іоана Кронштатського до ПЦУ. Жителі кажуть, що для них надзвичайно важливо розірвати все, що хоч якось пов’язано з агресором- росією, щоб “після нашої Перемоги не соромно було дивитися в очі нашим захисникам”.

На зборах внесли зміни до статуту, обрали парафіяльну раду церкви та подали документи на реєєтрацію. Місцеві в присутності поліції опечатали храм, поки документи на перереєстрації. Закінчилися збори виконанням Гімну України.

— Купа попів з району з матушками приїхали на підтримку. На зборах ці московські попи заходили під крик “Ганьба”. А священиків ПЦУ зустріли оваціями, — пишуть читачі.

Також очевидці додають, що на самих зборах релігійної громади одна із прихожанок — прихильниця УПЦ — говорила що “немає такої держави, як Україна”.

Але вже у понеділок священик УПЦ отець Сергій Філик, який напередодні покинув збори, разом із групою вірян зірвали печатки та вдерлися до церкви. За словами місцевих, вони записали відеозвернення, провели богослужіння та наразі порядкують у храмі. Що буде далі – побачимо

Тетяна Квасюк