Воєнний злочинець Путін сприйме рішення НАТО щодо України як сигнал коливання і нерішучості, вважає американський дипломат Курт Волкер. Бо у НАТО показали диктатору, що у Заходу немає рішучості щодо вступу країни до Альянсу.

Рішення Північноатлантичного альянсу про скасування Плану дій щодо членства в НАТО і створення Ради Україна-НАТО є проявом доброї волі блоку, проте демонструють директору Кремля Володимиру Путіну нерішучість західного світу щодо євроатлантичної інтеграції України. Дії Альянсу можна порівняти з виведенням США військ з Афганістану в 2021 році. Про це заявив колишній представник американського Держдепу щодо України Курт Волкер.

Під час онлайн-дискусії Київського Безпекового форуму він розповів про те, що країни НАТО на саміті у Вільнюсі ухвалили позитивні рішення щодо України, проте цього недостатньо.

За словами дипломата, відсутність чіткої позиції Альянсу відносно членства України у колективному блоці безпеки Заходу сприймуться Путіним як невпевненість і нерішучість.

“Такі рішення, як зняття ПДЧ, заміна Комісії Україна–НАТО Радою, допомога Україні в досягненні оперативної сумісності, – все це дуже добре і позитивно. Це показує добру волю Альянсу, але з точки зору Путіна, це, перш за все, коливання, недостатність рішучості щодо членства України в НАТО”, – вважає Волкер.

Крім того, він порівняв саміт Альянсу з виведенням військ Сполучених Штатів з Афганістану, яке відбулося в 2021 році.

“Це дуже вражаюча невпевненість і коливання, що ми щось подібне бачимо. Це нездатність чітко сформулювати прихильність євроатлантичному майбутньому України”, – підкреслив Курт Волкер.

Як відомо, країни Північноатлантичного альянсу за підсумками саміту блоку, який відбувся у Вільнюсі 11-12 липня, ухвалили рішення, яке передбачає можливість вступу України до НАТО без Плану дій щодо членства. Втім, Україна не отримала запрошення вступити до Альянсу. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав, що Україна вступить до Альянсу, якщо Київ виконає умови, які необхідні для євроатлантичної інтеграції.