А він був ще значиміший за Б. Хмельницького

Все життя Євгена Коновальця — це боротьба за цінності та ідеали української нації. Боротьба, яка коштувала провідникові ОУН життя.

Свою історичну місію Є. Коновалець виконав після краху УНР.На відміну від більшості тогочасних політиків, які добровільно пішли на службу окупантам, він зумів підняти стяг національно-визвольної боротьби.

Розшматована чотирма агресорами українська земля, народ якої, здавалося, втратив історичну перспективу, мала всі шанси опинитися у глухому цивілізаційному куті. Є.Коновалець не просто був одним з тих,хто зберіг віру в національну ідею,а й зумів організувати збройний опір силам, які вважали, що їх уже не здолати.

Він першим зрозумів, що здобути українську державність неможливо без двох вирішальних чинників: ідеології та сильної організації. Так на арені суспільно-політичного життя з’явився модерний український націоналізм та ОУН як його втілення. Є.Коновалець не просто став на чолі ОУН, а очолив цілий етап Визвольних Змагань, які можна порівняти хіба що з рухом гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Мазепи. При цьому ще ніколи в історії України не було такого масового ідейно-політичного руху,який би мав чітку мету та володів необхідними методами для її реалізації.


Уже в 1929 році сталося те, у що мало хто вірив. ОУН примусила Європу вкотре згадати про Україну та на весь світ заявила про законне право українців жити у своїй державі. Натомість вороги України усвідомили, що на все приходить час розплати. Зрозуміло,це було нелегко зробити й вимагало великих жертв. Але тільки так нація знову могла відчути, що її доля — у руках самих українців, а мрія про самостійну державу — уже не ілюзія.

Ушановуючи пам’ять Є.Коновальця, важливо збагнути уроки полковника. Головний з них:ніхто і ніщо не може стати на заваді українцям обстоювати державність своєї нації. Без сумніву, йому було набагато важче вести боротьбу, аніж його нинішнім послідовникам. Але він виконав свій обов’язок з честю. Тепер слово за нами.

ПАТРІОТ