Зробити їх своїми опричниками

Як у Грозного.

Бо уже не довіряє військовим?

Фахівці Інститут вивчення війни (ISW) зазначають, що риторика російського диктатора Володимира Путіна підтверджує, що він хоче зберегти групу “Вагнер” як бойову силу, відокремивши її від Євгена Пригожина.

Аналітики вказують на те, що президент Росії Володимир Путін заявив, що має намір зберегти угруповання “Вагнера” як згуртовану бойову силу, а не розділити її.

Проте прагне усунути засновника ПВК Євгена Пригожина від керівництва та сил “Вагнера”.

На пряме запитання про майбутнє “Вагнера” як бойової одиниці Путін продовжував дотримуватися абсурдного твердження про те, що в Росії не існує приватних військових компаній.

Путін підтвердив, що 29 червня він зустрічався з Пригожиним і 35 командирами “Вагнера”.

Він заявив, що запропонував бійцям “Вагнера” можливість служити під командуванням командира “Вагнера” (позивний “Сєдой”), який керував силами “Вагнера” протягом останніх 16 місяців.

Хто такий Сєдой? Він же Уткін брав участь у чеченських війнах, був командиром 700-го окремого загону спеціального призначення 2-ї окремої бригади Головного управління Генштабу Збройних сил РФ. Звільнений в запас в чині підполковника, після чого подався в найманці. Спочатку працював у Moran Security Group, потім – у ПВК «Славянский корпус», від якого у 2013-му році їздив у відрядження в Сирію.

 

У 2014-му році РФ, вивчивши досвід «Славянского корпуса», почала формувати непередбачені російським законодавством парамілітарні структури для ведення війни проти України. Фінансування цих НЗФ відбувалося через комерційні структури Євгена Прігожина. Уткін очолив один з загонів, які після підготовки в Краснодарському краї були направлені на український Донбас. Загін назвали «Вагнер» – за позивним командира.

 

У 2015-му році, коли фронт на Донбасі стабілізувався, підрозділи Уткіна зайнялися роззброєнням непідконтрольних «ЛНР» збройних формувань. За даними СБУ, саме «вагнери» стоять за ліквідацією польових командирів Олександра Бєднова («Бетмена»), Олексія Фомінова («Фоми»), Сергія Косогорова («Косогора») та інших. Тоді ж підроздли ПВК «Вагнер» почали перекидати в Сирію, де вони відповідали за контроль над нафтовими і газовими полями.