Держсекретар США Ентоні Блінкен радить ватажку “ПВК Вагнер” Євгену Пригожину подбати про свою безпеку, нагадуючи історію загадкових смертей опонентів режиму Кремля.

Блінкен на Аспенському безпековому форумі в Колорадо, якого цитує CNN,  заявив : “На місці пана Пригожина я б залишався дуже стурбованим. НАТО проводить політику відкритих дверей; Росія проводить політику відкритих вікон. І він повинен бути дуже зосереджений на цьому”.    За словами Блінкена, важко сказати, наскільки президент Росії Путін був ослаблений короткочасним заколотом Пригожина минулого місяця. Держсекретар США, однак, повторив, що в режимі Путіна є “тріщини”.

А голова ЦРУ заявив, що Путін ще не вирішив, чи ліквідують його фізично.

Але вказав як це може бути:

Російський диктатор Володимир Путін досі не вирішив, як вчинити із засновником “ПВК Вагнер” Євгеном Пригожиним, який влаштував заколот.

Бернс нагадав при цьому, що “ПВК Вагнер” має важливе значення для Кремля, зокрема, через присутність російських найманців в Африці та на Близькому Сході.

У той же час, зазначив директор ЦРУ, Путін, будучи мстивим, зараз намагається “відокремити” Пригожина від ПВК, а потім планує звести з ним рахунки.

Андрій Власенко