Про бій стало широко відомо 9 лютого, коли американський телеканал CBS з посиланням на джерела в Пентагоні повідомив, що в Сирії під авіаудар міжнародної коаліції під командуванням США потрапили російські найманці, які намагалися захопити нафтове родовище в районі селища Хішам. Але ще попереднього дня про важкі втрати «ПВК» повідомляв Ігор Стрєлков (Гіркін), який у 2014 році керував проросійськими сепаратистами на Донбасі.

Кажуть, що в тому бою полягло не менше 217 російських найманців, але Міноборони Росії серед ЗМІ поширює інформацію, що їхніх громадян у тій частині Сирії немає. В. Жиріновський заявив про 334 жертви.

Проте в понеділок стало відоме ім’я загиблого Кирила Ананьєва з Москви.

Як вдалось з’ясувати нашому журналісту – Кирил Ананьєв – у 2006 році приїжджав до Томська і разом з іншими прихильниками забороненої пізніше в Росії Націонал-більшовицької партії проводив акцію під час візиту Ангели Меркель і Володимира Путіна в це місто. Відомим фактом є те, що активісти зазначеної партії проводять агітацію в містах південно-східної України щодо зруйнування капіталістичного ладу, надання російській мові статусу державної в Україні та відновлення Російської імперії у кордонах 1914 року.

Після того Кирил вступив до «Другой России». В 2007 році одружився із коханою Ольгою. 4 травня 2005 вона разом із соратником Євгеном Логовським вивісила на московському готелі «Росія» великий плакат «Путін, піди сам!» Після цього російський суд засудив Ольгу до 3,5 років позбавлення волі. Дівчина на оголошення вироку не з’явилася. Вона порушила підписку про невиїзд і втекла з дитиною до України. Оселилась у Вінниці. Тут вступила до Вінницького технічного університету за спеціальністю “Безпека інформаційних і комунікаційних систем”. Чоловік Кирил намагався часто приїжджати до родини у Вінницю.

Відомо, що він був присутній на похороні правозахисника Дмитра Гройсмана. Казав, що завдяки нашому земляку його Ольга отримала статус біженки. Українського громадянства у жінки так і немає. В мережі Інтернет наявні дані, що у 2009 році у Вінниці офіційно зареєстровано громадську структуру «Союз політичних емігрантів» (споріднена із Націонал-більшовицькою партією), співзасновниками якої є громадяни РФ Ольга Кудріна, Дмитро Константінов та Кирил Ананьєв. Також Ольга була в нашій редакції і давала інтерв’ю щодо своїх політичних поглядів та того, як стала ворогом російської влади.

Востаннє Кирил Ананьєв був у Вінниці у 2014 році. Проте їхні погляди із коханою вже тоді розходились. Адже чоловік не підтримував Революцію гідності, воював на Донбасі на боці невизнаних республік. Він дослужився до командира артилерійського дивізіону. Мав позивний Москва. Під командуванням та за розрахунками Кирила здійснено тисячі артобстрілів як із САУ, «Градів», так і «Ураганів» по мирному населенню та позиціях ЗСУ.

Коли були прийняті Мінські угоди, артилеристам на Донбасі робити було вже нічого. У 2015 році Кирил поїхав до Сирії як найманець ПВК «Вагнер». Зі своєю дружиною та донькою не спілкувався.

Наш журналіст знайшов контакти Ольги та намагався почути її точку зору, але на дзвінки та повідомлення вона так і не відповіла. А її близька подруга, яка просила не афішувати імені, ось що розповіла:

– Я дуже прошу всіх у цей момент не турбувати Ольгу, адже їй дуже важко. Ще раніше, коли в Інтернеті стали поширювати новину, що її чоловік на війні на боці ворога — вона стала предметом цькування. А в неї тут дитина в школі, робота… Вона має статус біженки, і її в будь-який момент можуть депортувати. Насправді Ольга патріот України і особистий ворог Путіна. Тож розумієте, що на похорон чоловіка вона навряд чи поїде. Оля багато зробила для інформаційної безпеки нашої держави, допомагала бійцям АТО. Мені невідомо, чи розлучилась вона зі своїм чоловіком офіційно, але те, що останні роки вони не бачились — це факт…

Вікторія Снігур