Автори законопроєкту пропонують мінімізувати витрати бюджету у воєнний час щодо виплати зарплат та витрат на другорядні потреби.

Зокрема, депутати пропонують обмежити виплати посадовим особам, які фінансуються із державного та місцевих бюджетів, 15 мінімальними зарплатами.

Крім того, вони також пропонують обмежити такою ж кількістю мінімалок  зарплати керівників держпідприємств та підприємств комунальної власності.

Таким чином, їхній сумарний місячний заробіток не повинен перевищувати 100 500 гривень. Виплати вище цієї суми можуть бути лише у військовослужбовців, які безпосередньо беруть участь у обороні держави.


Окрім обмеження зарплат, депутати пропонують припинити виплати з бюджету на другорядні потреби. Адже не секрет, що зараз, під час війни, у багатьох містах влада взялася перекладати тротуарну плитку та змінювати дизайн фасадів будинків, що викликає подив та роздратування у багатьох громадян.

У той час, коли прості українці відривають копійки від мізерного сімейного бюджету на купівлю дронів та автомобілів для фронту, місцеві чиновники активно "освоюють" бюджетні гроші у тилу.

Крім того, з початку війни багато високопоставлених держслужбовців встигли помандрувати за кордоном під приводом службових відряджень, які були щедро сплачені з держбюджету.

Враховуючи всі ці факти, автори законопроєкту пропонують зупинити до закінчення воєнного стану витрати державного та місцевих бюджетів на:

- благоустрій населених пунктів;

- будівництво, реконструкцію та ремонт інфраструктури у сфері дорожнього господарства, крім витрат на ліквідацію аварійного стану такої інфраструктури та усунення наслідків збройної агресії проти України;

- утримання державних резиденцій, державних дач, будинків відпочинку, що перебувають на балансі органів державної влади та інших державних органів, підприємств, установ та організацій, створених органами державної влади;

- послуги з підготовки, розміщення, просування інформації в онлайн-медіа, соціальних мережах, крім інформації про збройну агресію проти України;

- оплату чартерних рейсів;

- придбання вітальних листівок,

виготовлення державних та відомчих нагород та пам'ятних знаків, крім нагород для службовців ЗСУ, а також інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних та розвідувальних органів, органів спеціального призначення з правоохоронними функціями;

- організацію заходів щодо відзначення пам'ятних та історичних дат, проведення виставок, ярмарків, з'їздів, симпозіумів, конгресів;

- відрядження за межі України, крім відряджень державного значення.

Щодо останнього пункту, то відрядженнями державного значення пропонують вважати поїздки, в яких вирішуються питання зміцнення обороноздатності держави, залучення зовнішньої фінансової допомоги, а також звільнення українських громадян із полону.