Липовецький часникопереробний завод на Вінниччині закуповує сировину у селянських, фермерських господарствах, а також виробників, які вирощують часник. Також працюють за схемою передачі насіннєвого часнику фермерам чи одноосібним господарствам на умовах подальшої реалізації вирощеної продукції. До речі, це унікальне виробництво поки що єдине в Україні.

Про це розповів заступник голови ФГ «Агро-Майстер» Василь Гудзовський, повідомляє AgroPortal.

«У нас площа під часником поки що не велика, всього 2 га, але плануємо розширити до 10 га, а далі буде видно. Ми плануємо протягом року переробляти близько 1тисячі тонн часнику. По ціні орієнтуємось на ту, яка характерна для зовнішнього світового ринку. У планах у нас робота по експорту нашої продукції, ми повинні бути конкурентними на світовому ринку, зокрема на ринку ЄС. Ми орієнтуємось на європейські ціни, зокрема на вартість, яка характерна для найбільшого виробника серед країн – Іспанії, для нас вона є індикатором», – каже Василь Гудзовський.

Часникопереробний завод ФГ «Агро-Майстер» пропонує співпрацю всім зацікавленим в отриманні запашного, смачного і неймовірно пекучого продукту. Час від часу сюди звертаються виробники, які хочуть зберегти свій врожай. Вони привозять свій часник, а далі з нього роблять часникове пюре і потім це пюре заморожують і так воно зберігається більше року.


«Ми освоїли кілька видів продукції, чищений часник (зубчики часника), часникове пюре, воно йде для використання у ковбасних цехах, пекарнях, кулінарії, це, в основному, для В2В підприємств. Для звичайного споживача, ми випускаємо часникову пасту в баночках. Вона виходить під новим брендом – "Пан часник". Собою він представляє часникову пасту зі свіжого часнику з добавкою оливкової олії та лимонної кислоти. Тобто всі складники натуральні, немає ніяких хімічних добавок. Продукт досить новий і нам зараз доводиться багато розповідати про нього, але зрештою, я гадаю, ми здобудемо результат у цьому напрямку і найдемо свого споживача», – каже заступник голови ФГ «Агро-Майстер»

Завод ФГ «Агро-Майстер» забезпечує роботою 10 працівників, всі вони офіційно працевлаштовані, платять податки, це такий собі маленький, але вклад в розвиток української промисловості, зайнятості населення. ПРоектна потужність заводу - дві тисячі тон часнику на рік. Тоді штат працівників можна буде збільшити до 15 спеціалістів.

«Свою продукцію на ЗСУ відправляли у вигляді пюре, адже так її набагато швидше можна використовувати, ніж звичайний свіжий часник. Хотілося б, щоб це були промислові поставки, але поки що на наші звернення, листи відповіді не отримали. Але, якби ЗСУ закуповувало не свіжий часник, а пюре, то вони б зекономили близько 350 млн грн щороку. Це не фантастика, а реальна цифра за яку я ручаюся», – підсумував Василь Гудзовський.

Вінниччина благодатний край для вирощування часнику. Тут добре родить і озимі і яриі сорти. А вирощувати його значно вигідніше, ніж інші традиційні в регіоні культури. На "Агро-Майстрі" переконані: зовсім скоро вінничани переконаються, що вирощування часнику прибутковіше за картоплю та буряк. І пропозицій на поставку сировини від фермерів стане значно більше. І вже скоро підприємство запрацює на повну потужність.