Генсек НАТО Єнс Столтенберг, оцінюючи контрнаступ Сил оборони в інтерв’ю CNN сказав, що українці перевершують очікування на полі бою:

“Українці поступово завойовують позиції, а це означає, що вони відтісняють росіян і здатні прорватися через деякі з цих добре укріплених територій, зокрема, завдяки мінним полям, і тому нині ще важливіше підтримувати їх”.

“Ми побачили, що українці знову перевершили очікування, і ми повинні пам’ятати, що все почалося торік з повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Тоді експерти вважали, що Україна протримається лише кілька днів чи тижнів, але вони звільнили північ, Київ, схід, Харків, територію на півдні, Херсон. І тепер вони досягають ще більших успіхів”.

За його словами, “це запекла боротьба, важка боротьба, і це нелегкий шлях до перемоги для українців, але вони домагаються успіхів, які набирають обертів”.

Відповідаючи на запитання щодо розбіжностей в оцінці тактики контрнаступу серед західних військових, Столтенберг зазначив, що “між союзниками з НАТО ведеться постійний діалог і, звичайно, також діалог з Україною”.

На думку генсека Альянсу, українцям потрібно допомагати порадами й підтримкою, “але врешті-решт саме українці мають приймати рішення”.

Він зазначив, що передові системи ППО, надані Україні союзниками з НАТО, “довели свою виняткову ефективність”.

“Українці вміло керують цими системами”, так само як і безпілотними літальними апаратами, а також крилатими ракетами великої дальності, додав Генсек НАТО.