Про це повідомляється у доповіді Конгресу США.

У публікації наводяться дані несекретного звіту американської розвідки, що базуються на супутникових знімках та повідомленнях з відкритих джерел.

Зазначається, що вантажні судна, які РФ використовує для вивезення цього вкраденого українського збіжжя, курсуватимуть уздовж узбережжя Туреччини, доставляючи вантажі до портів Сирії, Ізраїлю, Ірану, Грузії та Лівану.

“Ми не можемо підтвердити, чи знали покупці російських вантажів про українське походження зерна”, – зазначається у доповіді.

Також йдеться, що широкомасштабна військова агресія РФ проти України спричинила глибокі перебої у світових постачаннях продовольства, підвищила ціни та збільшила ризик відсутності продовольчої безпеки у бідних країнах Близького Сходу та Північної Африки.

У Конгресі США звернули увагу, що прямі та опосередковані наслідки цієї війни були “основними рушійними силами одного з найбільш руйнівних періодів за останні десятиліття для глобальної продовольчої безпеки”. Річ у тім, що раніше, до повномасштабного вторгнення, Україна та РФ були одними з найбільших у світі експортерів зерна та іншої сільськогосподарської продукції.


При цьому в доповіді йдеться, що проблеми продовольчої безпеки з початку 2023 року зменшилися, однак на світові ціни на продовольство, найімовірніше, впливатиме ситуація з Чорноморською зерновою ініціативою, з якої РФ вийшла в липні.

РФ продовжує використовувати постачання продовольства як зброю шляхом блокування українського експорту, руйнування інфраструктури та окупації сільськогосподарських земель в Україні.

Російські війська та пов'язані з окупантами ділки і в цьому році крадуть агропродукцію на тимчасово захоплених територіях в Україні. А виручені від продажу кошти направляють на фінансування війни.

Як заявив нещодавно посол України в Туреччині Василь Боднар, Росія вже вкрала із тимчасово захоплених Херсонської та Запорізької областей 500 тисяч тонн зерна. Для вивезення загарбники використовують до десятка своїх та сирійських кораблів.

Служба безпеки України під час розслідування виявила двох "міністрів" в окупованому Криму, які допомагають викрадати українське зерно з тимчасово окупованої території півдня нашої країни.