Це вже другий такий комплекс, який поїхав до військових на фронт.

Мобільну лазню змонтували вінничани. У ній — шість душових, бойлери, дві місткі пральні машини з функцією сушки, бак для води, автономна насосна станція. Такий пересувний комплекс — замовлення самих військових.

Голова обласної ради Вячеслав Соколовий зазначає, що усі координатори Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу — на постійному зв’язку з військовими.

– Це вже не перша мобільна лазня, яку відправляємо. Є ще одна — готова, ще одна — в роботі, — каже Вячеслав Соколовий. — І йдеться не про комфорт для бійців, а про нагальні потреби в елементарному: випрати речі, посушити їх, помитися в польових умовах. Мобільна лазня — саме те, що потрібно.

Вячеслав Соколовий наголошує, що підтримка Збройних сил України — безумовний пріоритет для Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу та для обласної ради. На сесії обласної ради 25 серпня депутати проголосували за збільшення фі­нансування ЗСУ, усіх сил захисту та оборони. Відповідне протокольне доручення на­діслано обласній війсь­ковій адміністрації.

– Таке рішення спрямоване на розширення можливостей допомоги нашим військовим, оскіль­ки йдеться як про збіль­шення суми коштів, так і про розширення спектра тих заходів, які допоможуть посилювати обороноздатність. Зокрема це закупівля тепловізорів, квадрокоптерів, антидронових рушниць та іншого потрібного спорядження, — сказав Вячеслав Соколовий.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів про постійну системну допомогу підрозділам, які воюють на Сході та Півдні, але базуються у Вінниці, а також тим підрозділам, де служать вінничани.

– Усі координатори Штабу, у тому числі і його керівник Володимир Гройсман, визначили пріоритетом під­тримку ЗСУ, а також підтримку тих терито­ріальних громад, які потерпали від окупації чи були на межі окупації або оточення, — зазначив Сергій Моргунов. — На сесії міської ради було ухвалено рішення щодо створення додаткового фонду підтримки ЗСУ. Загалом робота Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, починаючи з березня 2022 року, — досить ефективна в частині підтримки ЗСУ.

Секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський звертає увагу на те, що потреба в мобільних лазнях залишається завжди.

Мобільну лазню на передову доставлять координатори Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу.

Віктор МАРКОВИЧ