З початку року працівники компанії “Вінницяобленерго” зафіксували понад три сотні крадіжок електроенергії. Методи дуже різноманітні і по-сучасному вишукані.

Однак, недобросовісних споживачів, які у такий спосіб намагаються зекономити власні кошти, енергетики виявляють за допомогою також сучасного технічного обладнання.

Про це розповів комерційний директор АТ “Вінницяобленерго” Олексій Тарарака.

Він зазначив, що більшість актів правопорушення складають саме на побутових споживачів, які використовують обхідні засоби для зменшення обліку використання електроенергії.

“Що це за актів? Накиди на ЛЕП до лічильника, застосування сторонніх приладів, генераторів тощо. Також є випадки, коли споживач втручається у роботу приладообліку, встановлюючи різні сторонні засоби, які дозволяють зменшити облік використання електроенергії на чималу кількість кіловат. Ми завжди проводимо роз’яснювальну роботу, особливо з побутом. Тому що такі крадіжки, коли споживач нібито економить на енергії, наражають його самого на небезпеку”, – розповів Олексій Тарарака.

Працівники підприємства виявляють правопорушників за допомогою сучасного обладнання, яке дозволяє знайти будь-який, навіть найхитріший спосіб крадіжки електричної енергії. Так, нещодавно в одного зі споживачів вилучили лічильник з вбудованим у нього пристроєм дистанційного керування.

Враховуючи небажання споживача визнавати обставини порушення, прилад обліку електроенергії передали на експертизу. Фахівці інституту судових експертиз підтвердили факт втручання в роботу лічильника, тож тепер несумлінному споживачеві на додачу до чималого штрафу доведеться відшкодувати витрати на проведення експертизи. Тому енергетики закликають споживачів бути сумлінними.