Адже в місті бомбосховища можуть вмістити лише близько 11 тис. осіб.

Про це йдеться на сайті глави держави за підсумками телефонної розмови Зеленського з прем’єр-міністром Держави Ізраїль Біньяміном Нетаньягу.

Зокрема, президент відзначив важливість підтримки з боку Ізраїлю суверенітету й територіальної цілісності України. Зеленський подякував за надання прихистку громадянам України, які виїхали до Ізраїлю внаслідок повномасштабної російської агресії. Було відзначено відновлення для них безкоштовного медичного страхування в Ізраїлі.

Також, сторони обговорили можливі шляхи підтримки України з боку Ізраїлю в протидії вторгненню Росії.

Крім того, глава держави окремо порушив питання збільшення кількості відмов громадянам України у в’їзді до Ізраїлю в умовах дії безвізового режиму між двома країнами й наголосив на необхідності виправлення цієї ситуації.

При цьому, з огляду на наближення єврейського Нового року – Рош га-Шана – та очікуваного масового прибуття паломників-хасидів до Умані, було обговорено шляхи забезпечення їхньої безпеки.

"Україна завжди з теплотою й гостинністю приймає паломників і відповідає за їхню безпеку", – зазначив Зеленський.

У зв'язку з цим, за оцінками ізраїльської сторони, цьогоріч до Умані може прибути близько 50 тис. паломників-хасидів.

Зеленським було наголошено, що нині в місцях паломництва в Умані бомбосховища можуть вмістити лише близько 11 тис. осіб. При цьому в умовах повномасштабної агресії Росії та постійної загрози ударів російськими ракетами та іранськими дронами паломництво цьогоріч супроводжуватиметься високими безпековими ризиками.

"Це безпековий виклик, який потребує невідкладного спільного реагування", – наголосив президент.

Окремо було обговорено можливість відправлення до місць паломництва додаткових сил поліції Ізраїлю.