Представники Мінагрополітики на чолі з директором Департаменту аграрного розвитку Ігорем Віштаком взяли участь у виїзній робочій нараді з питань розвитку плодоовочевого сектору на Вінниччині.

До засідання долучилися  представники обласних військових адміністрацій з питань розвитку АПК Вінницької, Житомирської, Хмельницької, Чернівецької областей, науковці та агропідприємці.

Під час зустрічей місцеві фермери поділилися власним досвідом з організації вирощування плодоовочевих культур та розповіли про перспективи розвитку господарств у нинішніх умовах. Аграрії акцентували увагу на проблемі обмеженої кількості кваліфікованих спеціалістів з питань застосування сучасних технологій вирощування та зберігання фруктів і овочів. Крім того, повідомили про нестачу складських приміщень для зберігання продукції.

За словами Ігоря Віштака, озвучені питання будуть опрацьовані спільно з науковцями і агробізнесом у пошуках оптимальних рішень.

В цілому по Україні площі посівів овочів у 2023 році становлять 392 тис га, (на 4,6 % більше, ніж у 2022 р.),  під картоплю – 1210 тис га (на 0,5 % більше, ніж у 2022 році).

На 1 січня 2023 року загальна площа плодово-ягідних насаджень по всіх категоріях господарств склала 193,4 тис. га.