12 вересня під головуванням заступника голови обласної Ради Ігоря Івасюка відбулось засідання журі з визначення переможців щорічної Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Коцюбинського.

– Другий рік поспіль засідання журі й визначення лауреатів премії відбувається під час повномасштабної війни. Та розвиток української культури й зокрема літератури вкрай важливі, – наголосив заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк. – Відзначу, що у 2023 році кількість кандидатів на присудження премії зросла, порівняно з минулим роком. Крім того, маємо широку географію претендентів – Вінниччина, Київщина, Івано-Франківськ, Львів, Запоріжжя, Одеса.

Цьогоріч свої роботи на здобуття премії представили 30 авторів. З їхніми творами члени журі та жителі Вінниччини могли ознайомитися виставці, яка традиційно у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Отамановського .

У 2023 році лауреатами Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Коцюбинського стали:

Художня проза – Володимир Комаровський (Рівне), «До берега правди»;

Поезія – Віктор Крупка (Вінниця), «Сон це»;

Науково-популярна література – Олександр Лагошняк (Миколаїв), «Південний Буг: від козацьких переправ до сучасних мостів»;

Художній переклад – Інна Ковальчук (Київ), переклад з болгарської книг Р. Радкова та В. Ангелової; з македонської антології «Свічадо світу».

Як відомо, премія ім. Михайла Коцюбинського запроваджена у 1981 році, і є найстарішою та найпрестижнішою премією Вінниччини з літератури. Премія є Всеукраїнською, передбачає п’ять номінацій: художня проза, поезія, науково-популярна та дитяча література, художній переклад. Присуджується щороку до дня народження Михайла Коцюбинського.