Це вже друга після Австрії країна ЄС, що відмовилася екстрадувати українців придатних до військової служби. Про це заявив заступник прем’єр-міністра країни Жолт Шем’єн в коментарі ATV.

“Ми не перевіряємо у жодного українського біженця, чи підлягає він, на думку українців, військовій службі чи ні. Угорщина не буде екстрадувати їх в Україну”, – прокоментував він ймовірність повернення українських чоловіків.

Також Шем’єн запевняє, що дані таких чоловіків не передаватимуть українській стороні. “Кожен біженець з України – вільна людина в Угорщині, яка може вільно вирішувати, чи залишатися тут, продовжувати шлях на Захід або – якщо вона того забажає – повернутися назад”, – сказав віце-прем’єр.

Як відомо, в Україні неодноразово обговорювали питання про те, яку відповідальність повинні понести чоловіки призовного віку, які виїхали з країни за підробленими документами.

У серпні голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія сказав, що таких людей можуть екстрадувати практично з усіх країн, крім Російської Федерації.

Але, як виявилось, не з усіх. Навряд чи така ситуація позитивно вплине на настрої українського суспільства, зокрема, і військовослужбовців.