“До кінця вересня ціни на пальне підвищаться ще приблизно на 2-3 гривні за літр через зростання світових цін на нафту”, – сказав він.

Так, за словами експерта, гуртові закупівельні ціни вже зросли, а до роздробу це підвищення дійде через 2-3 тижні після того, як дорожчий ресурс замінить дешевший у резервуарах АЗС.

“Коли закачується дороге пальне, через певний час мережі АЗС не зможуть нічого зробити, окрім як підвищити ціни для своїх клієнтів”.

По підрахункам, які випливають з даних Льоушкіна, середня ціна бензину марки А-95 через кілька тижнів може сягнути 55-56 гривень. Якщо зростання цін станеться, то незабаром повний бак автівки на 45 літрів обходитиметься українцю приблизно у 2500 гривень.


Після підвищення у липні податку на додану вартість на пальне з 7 до 20%, ціни на пальне в Україні почали зростати. Крім того, підігрівало ціни на АЗС збільшення світових цін на нафту.

Станом на сьогодні нафта марки Brent коштує 91,67 долара за барель. З липня її вартість зросла на 16 доларів.

З початку липня середня ціна бензину марки А-95 зросла на 8 гривень - до 53,27 грн за літр (з 44,85 грн на кінець червня).

Крім того, до кінця року експерти прогнозують збільшення цін пального на 5 гривень, проте маркетинговими знижками все ще можна буде "зрізати" кілька гривень зростання.