Про це пише Bloomberg.

«Конгресу необхідно розслідувати, що там сталося, і чи є в нас адекватні інструменти, щоб переконатися, що зовнішню політику проводить уряд, а не один мільярдер».

Воррен, яка входить до Комітету зі збройних сил, наголосила, що Міністерству оборони США слід переглянути свої договірні відносини зі SpaceX.

Очільник комітету сенатор Джек Рід (демократ) також висловив стурбованість цією проблемою, «враховуючи, що уряди традиційно контролюють супутники, а президенти вирішують, що з ними робити».

Він визнав досягнення компанії SpaceX щодо того, щоб зробити космос доступнішим, але підкреслив, що «це не може бути останнім словом, коли справа стосується національної безпеки».

Очікується, що Маск, головний директор компанії SpaceX, буде серед керівників технологічної галузі, які візьмуть участь у закритому саміті з сенаторами в Капітолії 13 вересня.

Що цьому передувало?

CNN написало, що в біографії Маска, яку пише Волтер Айзексон, стверджується, що торік американський бізнесмен таємно наказав своїм інженерам вимкнути мережу Starlink поблизу окупованого кримського узбережжя, щоб перешкодити українцям атакувати російський флот.

Так, коли українські підводні безпілотники з вибухівкою наблизилися до російського флоту, вони «втратили зв’язок і без шкоди викинулися на берег», пише Айзексон.

Сам мільярдер стверджує, що термінали й так не працювали в тому регіоні, тож компанія SpaceX «нічого не дезактивувала».

«Очевидним наміром було потопити більшу частину російського флоту на якорі. Якби я погодився на їхній запит, тоді SpaceX був би явним співучасником великої війни та ескалації конфлікту», — заявив Маск.

Ілон Маск визнав, що торік спілкувався з путіним. Це він сказав чиновникам Пентагону

Про це пише New Yorker.

Так, у жовтні колишній заступник міністра оборони США Колін Каль зв’язувався з Маском після повідомлень, що українські військові втрачали доступ до інтернету Starkink, коли заходили на окуповану росією територію.

«Мій висновок полягав у тому, що він почав нервувати через те, що участь Starlink усе частіше розглядається в рф як сприяння українським військовим зусиллям, і шукав спосіб заспокоїти занепокоєння росії», — сказав Каль.

Маск у розмові з Калєм визнав, що спілкувався з путіним особисто. Бізнесмен сказав, що дивився на свій ноутбук і бачив, як «розгортається вся війна» через карту активності Starlink.

«Це було приблизно за три хвилини до того, як він (Маск — ред.) сказав: “Ну, у мене була чудова розмова з путіним”», — додав чиновник.

Маск сказав Калю, що технологія, яку він розробив для мирних цілей, використовується для ведення війни. Це, мовляв, змусило його задуматися.

Водночас інше джерело журналу стверджує, що перемовини Маска з кремлем були регулярними.

Торік у жовтні американський бізнесмен заперечував, що розмовляв із путіним у 2022 році. Він стверджував, що говорив із російським лідером лише раз — приблизно на 18 місяців раніше. Так Маск відреагував на публікацію видання Vice, де йшлося, що він говорив із путіним до того, як він опублікував свій «мирний план» завершення війни, який підхопила російська пропаганда.