“Росіяни мають технічну можливість дістати по всій території України. Немає жодного регіону України, який би не був під загрозою. У нас є Закарпаття, по якому був один обстріл, але це більше пов’язано не з тим, що вони не можуть туди дістати, просто вони там не знайшли достатніх цілей для обстрілів, але це може змінитися в будь-який момент”, – повідомив військовий експерт Павло Нарожний.

На його думку, захистити усі ці об’єкти практично нереально, бо не має наявних засобів протиповітряної оборони. Не є виключенням в цьому плані і Київ, бо попри міцну протиповітряну оборону, місто енергетично вразливе.

“Блекаути стовідсотково будуть. Достатньо подивитися на мапу електричних магістралей, і все стає зрозумілим. У нас нема такої ситуації, що, ось, у Києві знаходиться одна електростанція, яка забезпечує тільки столицю, і вона захищена. Забезпечення Києва – це Трипільська і Дарницька ТЕЦ. Дарницька ТЕЦ – не може забезпечити все місто, а Трипільська – це Нова Українка, яка розташована за 15 кілометрів від Києва, це кілометри магістралей, і вона може бути ціллю”, – сказав Нарожний.

В свою чергу, військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник ЗСУ у запасі Роман Світан вважає номінальним сценарієм проходження зими – те, що наша енергосистема витримає усі пошкодження, які будуть завдані росіянами, а енергетики встигатимуть все відновити.

“Ну, однозначно, приблизно буде як минулого року. Тобто вони намагатимуться обстріляти енергооб’єкти, в основному. А вже виходячи зі стану обстріляних об’єктів, прийматимуть рішення щодо подальших якихось дій. Минулого року їм не вдалося вимкнути нашу енергосистему”, – пояснив він.

Як ми уже повідомляли, у Міністерстві енергетики спростували інформацію про запровадження графіків відключення електроенергії з 1 жовтня 2023 року. Проте такий сценарій не виключений, якщо Росія завдаватиме нових ударів по обʼєктах енергетичної інфраструктури України. Враховуючи, що торік у деяких регіонах виникали ситуації із несправедливим розподілом електроенергії між споживачами, операторами системи розподілу були розроблені та заздалегідь опубліковані графіки можливих відключень.