А ситуація виникла тому, що протягом минулого року суд не платив за оренду будівлі, котру займає. Раніше сума була символічною – 1 гривня на рік. Але вже з 2016 вона становить 3% від ринкової ставки. Для приміщення на Грушевського, 17 це приблизно 150 тисяч гривень на місяць. За увесь період несплати оренди цієї пам’ятки архітектури “накрапало” понад 2 мільйони гривень.

І от, кілька днів тому на засіданні виконкому міської ради чиновники розглянули питання «Про відмову у продовженні оренди об’єкта нерухомого майна комунальної власності по вулиці Грушевського,17».

«Раніше рішенням Вінницької міської ради для організацій і установ, що утримуються за рахунок державного бюджету, діяла смішна, суто символічна ставка – 1 гривня на рік, не залежно від площі приміщення.

Потім депутати вирішили, що ставки за оренду мають змінитися – до 3% від ринкової. Документом обумовлювалося, що вона вступає в дію з 1 січня 2017 року. Ми всіх наших орендарів завчасно про це попередили», – пояснив директор департаменту комунального майна міської ради Ігор Шутак — Попереджували і державну судову адміністрацію. Вони погодилися платити оренду за приміщення на Скалецького, що використовують як адміністративне. А за будинок на Грушевського, 17, де знаходиться міський суд, просто ігнорують. Враховуючи площу цього приміщення – не погоджуються.»

Зрештою, виконком вирішив продовжити оренду до кінця року, а далі знову проситимуть дотримуватись умов договору.

Державна судова адміністрація орендує у Вінниці 2 об’єкти комунальної власності. На Скалецького, 33 розміщується територіальне управління державної судової адміністрації, яке має забезпечувати діяльність самого суду. На Грушевського, 17 – міський суд.

Заступник начальника територіального управління Державної судової адміністрації України у Вінницькій області Олег Кислиця розповів:

– Про таке рішення нас ще ніхто не повідомляв. Вінницький міський суд — найбільший за штатною чисельністю серед судів, котрі працюють у Вінницькій області. Тут розглядається найбільша чисельність судових проваджень І викинути його на вулицю — це абсурд. Раніше ми звільнялися від орендної плати і все було нормально. З державного бюджету витрачалися гроші на поліпшення умов у цьому приміщенні. Минулого року теж вкладалося чимало грошей. Це приміщення — пам’ятка архітектури і здійснювати його реставрацію ми не маємо права, оскільки це орендоване майно. Тому проводили тільки поточні ремонти. Основна увага надавалася ремонту конвойних приміщень, частково ремонтувалися зали судових засідань. Наскільки мені відомо, то капітальний ремонт здійснює підрядник з міської ради, котрий переміг у тендері. А ще у приміщенні минулого року провели капітальний ремонт даху. Однозначно будемо вести консультації з судовою адміністрацією щодо цього питання… Зрештою, там ситуацію знають, бо ще раніше повідомлялося про серйозну зміну в розмірі орендної плати за експертною оцінкою цього майна. Але фінансової можливості платити такі гроші у нас, на жаль, не було. Через те ми й справді нічого не платили. Додаткових угод не укладали, бо не було фінансових призначень.