І в них з крана в хаті «тече березовий сік». Ну про тупість не буду, але лікбез проведемо.
Багато хто чув про трьох богатирів Іллю Муромця, Добриню Микитича та Альошу Поповича.
В моєї бабусі навіть коврик з їх зображеннями був.
Три богатирі, мовляв, захищали росімперію і за це їх разом увіковічнив художник Васнецов.
Це зовсім не так. Вони жили в різні століття. Але однаково піддались присвоєнню рф.
Бо де скажіть була та московія в 10 столітті, коли жив перший із героїв, Добриня? Київський богатир! А коли Муромець народився, то село Москов лише засновував князь Київський Юрій Долгорукий!
І якраз Київ боронив Ілля від Новгородських князів Рюриковичів та їхніх союзників половців. Які палили не раз Київ…
Тобто, теперішніх росіян!
То як він міг жити на болотах, біля Оки у селі біля Мурома?
Причому перекази свідчать, що прибув богатир на бій до Києва швидко! За добу! Це можливо в ті часи за 1500 км.?
Ось ми і розвіяли ще одну топорну лжеісторію імперської пропаганди.
А тепер правда.
Ілля Муромець – реальний! І ми маємо можливість бачити його нетлінні мощі і зараз серед 69 святих Києво-Печерської лаври.
Що неймовірно – коли дослідили його тіло, то виявилось, що все описане про його долю в монастирських літописах і за що він возведений в лик святих – правда!
А знаєте чому? Бо це сталось ще до так званого воз‘єднання росії та України. В 1643 році. Коли митрополія Київська підпорядковувалась Візантійському патріархату.
Як і Києво – Печерська Лавра.
Народився Ілля Муромець приблизно між 1150 і 1165 рр. А загинув він у віці близько 40-55 років, як припускають, під час взяття Києва князем Рюриком Ростиславичем в 1204 р, коли Печерська лавра була розгромлена союзними Рюрика половцями. Причиною смерті став, мабуть, удар гострого знаряддя (списи або меча) в груди.
Кажуть, що дід Іллі Муромця був язичником і розрубав ікону. З тих пір прокляття впало на його рід – всі хлопчики народжувалися каліками. І Ілля з дитинства не міг ходити. Ілля наполегливо тренував руки, розвивав м’язи, але ходити не міг.
А коли Іллі виповнилося 33 у будинок увійшли віщі старці і попросили хлопчика подати води. І Ілля, раптово встав на ноги. Немов би ці волхви-чарівники зробили з нього небувалої сили героя.
Ілля Муромець народився недалеко від Києва – в Морівську під Черніговом, а не в російському Муромі, - стверджують дослідники.
Ілля Чобіток, як його називали, навіть чобітьми відбивався і перемагав ворогів. Але одного разу йому приснився сон - йти до монастиря.
І він позбавився всієї збруї, залишив лише меч і став монахом Києво-Печерської лаври. Дав обітницю більше ніколи не брати зброю.
Але коли під час вже описаного набігу вороги на його очах вбили настоятеля лаври, він взяв в руки меч.
Але ноги знову переслали його слухатись. І в цей час він і отримав смертоносні рани.
Так переповідає легенда. Але диво ще й у тому, що тіло цього святого воїна не тлінне!
1 січня день пам’яті Іллі Муромця. Кажуть, хто торкається в цей день його руки - вона тепла. Зрештою чи так це - кожен може в цей день приїхати до Ближніх печер лаври і переконатись.
Кажуть, що саме тим, в кого проблема з кістками, хребтом, то Іллі Печерському треба молитись.
От що що, а березовий сік з крана вам точно гарантований! С рускіх берьоз - от российских потомков - Малахов «зуб дає»)))