Відповідний лист вони направили главі Білого дому.

“Ми звертаємося до Вас із наполегливим проханням негайно відправити на Україну армійські тактичні ракетні комплекси MGM-140 (ATACMS). Подальша затримка тільки ще більше підірве інтереси національної безпеки США і продовжить цей конфлікт”, – ідеться в листі сенатора Роджера Вікера, Тома Коттона, Сюзани Коллінз і Ліндсі Грем.

Вони наголошують, що надання ATACMS дасть змогу Україні завдавати ударів по ключових російських об’єктах логістики та зв’язку, а також по місцях запуску крилатих ракет і безпілотників на території окупованої Росією України.

“Зокрема, слід негайно відправити варіант ATACMS з унітарною боєголовкою великої дальності. Нещодавній український удар по військово-морському порту Севастополя з використанням британської зброї великої дальності Storm Shadow продемонстрував бойову ефективність такої зброї”, – йдеться в листі.

При цьому додається, що надання ракет Україні максимально підвищить вірогідність успіху її нинішнього контрнаступу і наступних операцій. ATACMS також може підвищити здатність України знищувати російські оборонні формування.

З початку вересня західні ЗМІ повідомляють, що питання надання Україні далекобійних ракет ATACMS зійшло з мертвої точки. Reuters писало, що адміністрація Джо Байдена близька до ухвалення рішення про схвалення передачі Україні ракет великої дальності.

Видання The Wall Street Journal, посилаючись на неназваних офіційних осіб, писало, що передачу таких ракет можуть схвалити вже восени.