Контрнаступ Збройних сил України надзвичайно складний, адже росіяни спорудили міцну оборону. До того ж мінні поля простягаються значно глибше, ніж очікувалося. Про це заявив колишній директор ЦРУ Девід Петреус в інтерв’ю DW.

“Українські військові адаптувалися й змінили свої плани протягом останніх трьох місяців. На мою думку, вони вражаюче з цим впоралися й нині накопичують здобутки, надто в центральному запорізькому регіоні, в районі Роботиного”, – підкреслив Петреус.

Він зауважив, що ЗСУ прорвали першу лінію оборони, дійшли до другої. А кожна з таких ліній включає протитанкові рови, великі мінні поля, інші перешкоди, “зуби дракона”, окопи з російськими солдатами. І на додачу до цього – російські дрони, які визначають позиції українських військових і координують артилерійський і ракетний вогонь по них.

“Перед українськими військовими стоїть дуже складне завдання, найскладніше, що я міг би згадати з часів Другої світової війни, і набагато складніше, ніж у війнах в Іраку та Афганістані, у яких я мав честь бути командувачем. Думаю, українці чудово справляються”, – сказав ексглава ЦРУ.

Петреус не знає, “коли росіяни посиплються”, і українці зможуть дійти “принаймні до точки, з якої буде можливість добивати до важливої лінії комунікацій уздовж південно-східного узбережжя України”.

“Якщо вдасться досягти такої точки та пошкодити чи знищити логістичні можливості росіян підтримувати свої сили на півдні, це вже буде значним досягненням українських військових”, – вважає ветеран.