За деякими прогнозами, їх прибуло в Умань навіть не 33000 а до 50000.

Минулого року – біля могили цадика Нахмана святкували новий рік 21000. Майже вдвічі більше прибуло в час війни. Вдумайтесь! Без літаків, автобусами, маршрутками, поїздами… а декому з нас бракує часу просто вийти в центр міста чи на збори села, щоб когось підтримати.

А ось такі срачі були, є і будуть. Бо за вірою хасидів, в дні Нового року вони не мають права НІЧОГО робити… навіть в туалеті. Розумієте?

Тому ось цей срач – закономірне явище від 33000-50000 маси людей. Тому Умані доводиться обирати між прибутками та дискомфортом. До речі, навіть багато хто із євреїв, які бачать це, коментують, що їм соромно за такий бардак, залишений їхніми земляками…

Тут багато хто обурюється і каже, що краще віддати прах цадика до Ізраїлю. Щоб хасиди святкували в себе це свято і зі своїм пророком.

Але, як відомо, такі пропозиції звучали від хасидських лідерів. Але місцева громада відповіла, що ця могила – історико- культурна спадщина. Тому має залишатись тут.

А буде могила, буде половництво і ось такі гори сміття. Однозначно. Але хасиди зібрали і рекордну кількість пожертв для підтримки України, заявили у мерії Умані. І ось такий привіт предали Путлеру ( відео)

Тетяна Квасюк

https://www.youtube.com/shorts/ujufnRUx1bU

https://www.youtube.com/@user-vp5pk1bt8u/shorts