Це мапа земельних ділянок, якими володіє московський патріархат в Україні (станом на 579 день повномасштабної війни росії проти нас). Виглядає як кір, або вітрянка на тілі України. Чимось нагадує мапу бомбардувань росією нашої землі. І якщо багато процесів у світі багато в чому залежать від наддержав, то в цій ситуації все залежить тільки від нас і від тих, кому ми довірились.

Ніхто не каже забороняти будь яку релігійну організацію. Ми вимагаємо, щоб називали все своїми іменами.

Якщо «УПЦ та що не МП» не має відношення до РПЦ, то їм немає причин боятися закону про перейменування. Якщо ж ця Церква все ж має канонічний звʼязок з москвою (а він є), то це має бути зазначено в назві релігійної організації. Наприклад: «московський патріархат в Україні», «російська Православна Церква в Україні».

Наче все зрозуміло і просто, але ми поки «ще не готові». Хвороба не чекає, вона прогресує. І чим швидше почнемо лікування, тим більше шансів на порятунок і видужання. Звісно, якщо ми цього хочемо.

Покажіть мені хоч б 1 таку червону крапку на мапі росії, де б була позначена парафія Української Церкви. Там немає жодної. У нас же – висипка.

Для тих, хто буде доказувати, що «УПЦ та що не МП» не має канонічного звʼязку з РПЦ, то скажіть:

– згідно якої канонічної норми Ви дієте та існуєте, адже ні Томосу про автокефалію, ні в Диптиху Помісних Церков УПЦ МП немає?

– Якщо ж звʼязок з РПЦ розірвано, виходить, що це розкол. 28 років тисячі священників і вірян УПЦ КП і УАПЦ (з 2018 року – ПЦУ) чули від представників МПвУ лиш одне: «ви розкольники», «ви безблагодатні», «неканонічні». Все пригадую, як в Почаївській лаврі мені жодного разу не продали Святої води чи просфори, бо я «расскольник с Киевскаго Патриархата». Цю дитячу травму неможливо забути. І як діє Господь – тепер всі бумеранги і нечистоти кинуті ними, летять їм же у відповідь.

– Чому на мапі єпархій РПЦ – усі єпархії УПЦ МП позначені як частина РПЦ?

– Чому досі частина архієреїв і священників УПЦ МП поминає московського патріарха, а частина ні?

– Чому представники УПЦ МП з вказівки РПЦ так легко розірвали усі можливі звʼязки з Вселенським Патріархатом? Навіть (одночасно з РПЦ) розірвали Євхаристійне єднання з Константинополем. Очевидно усім – вказівки РПЦ виконуються, а на численні звернення українців «геть від Москви» – реакції немає. Де заяви, де рішення про розірвання усіх звʼязків з церквою, яка благословляє цю кляту війну?

– І ще багато є «чому?», але відповідь буде ітак очікувана…

До речі: побутує думка, що так не вирішується проблема. Мовляв, потрібно все робити поступово, виважено, обдумано, не «через коліно», щоб було КОМФОРТНО🛀🏻 тим, хто опинився в такій ситуації.

Та чи не маємо тепер страшну війну саме через нашу ж пасивність, лагідність, вседозволеність і недалекоглядність? Сьогодні такий час – ти або з Україною чи проти неї.  А коли все навпіл і напівправда – то це диявольські сіті, які набагато небезпечніші ніж ми можемо уявити.

Якщо не на часі назвати московський патріархат в Україні «московським», то що тоді на часі?

Іван Сидор