Національне агентство із забезпечення якості освіти просить Міністерство освіти і науки позбавити проректора з навчальної роботи та регіонального розвитку Київського національного університету будівництва та архітектури (КНУБА) Романа Аксельрода ступеня доктора економічних наук у зв’язку з виявленим плагіатом.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє пресслужба НАЗЯВО.

У повідомленні зазначається: “Національним агентством прийнято рішення звернутись до Міністерства освіти і науки України щодо позбавлення Аксельрода Р.Б. наукового ступеня доктора економічних наук за результатами перевірки щодо виявлення академічного плагіату”.

Як відомо, це не перший виявлений плагіатор із Вінниці.


В плагіаті підозрюють і екс в.о ректора Вінницького медуніверситету Вікторію Петрушенко. Запит на перевірку її дисертації подав науковець Смирнов. НАЗЯВО мала 30 серпня оприлюднити висновки дослідження.

Але Вікторія Петрушенко звернулась до суду, щоб заборонити НАЗЯВО оприлюднювати до завершення суду результатами дослідження її дисертації.

На черзі про перевірку дисертацій науковців, яких підозрюють у плагіаті стоїть майже сотня осіб.

Як думаєте, чи потрібно вводити кримінальну відповідальність за такі «передерті» наукові праці українських докторів та кандидатів наук? У всіх цивілізованих країнах вона існує, бо це інтелектуальна крадіжка.

А у нас з такими «документами» навіть у міністри беруть та на посади ректорів претендують.

Андрій Власенко

Готові вислухати всі точки зору