Таку думку висловив один з найбільш авторитетних військових аналітиків Майкл Кофман з Фонду Карнегі за міжнародний мир, передає Бі-бі-сі.

Кофман оцінив контрнаступ, в ході якого ЗСУ вдалося прорвати російську оборону. Однак він не схильний називати це вирішальним проривом. На його думку, українські військові “розширюють пролом”, але поки його масштаби не дозволяють говорити про перелом, який може наступити, якщо ЗСУ введуть в бій бронетехніку.

Він вказав, що на Заході вважали, що цей контрнаступ дасть Україні перевагу на переговорах з РФ, проте до теперішнього часу “від цієї думки, хоча і не повністю відмовилися, але вона значною мірою відходить на другий план”.

“Люди розуміють, що війна буде довгою і потенційні способи зробити цю війну короткою залишилися в минулому. Основне планування має зосередитися на більш затяжній війні, в якій, як і у всіх війнах, будуть різні фази”.

Комі того, Кофман вказав, що якщо в ході контрнаступу ЗСУ візьмуть Токмак, то це означатиме успіх операції.

Також аналітик висловив думку, що можливе надання Україні ATACMS допоможе ЗСУ, але не стане вирішальним. Аналітик вважає, що якщо українські військові отримають варіант цієї ракети з касетною, а не фугасною боєголовкою, це допоможе їм вражати більшу кількість російських цілей. Однак Кофман зазначив, що ЗСУ буде складно визначати цілі, положення яких швидко змінюється, або ж у цьому питанні їм доведеться покладатися на допомогу західних союзників.