Вінницький міський голова Сергій Моргунов побував у закладі, щоб перевірити результати реконструкції та поспілкуватися з медичним персоналом та пацієнтами — як цивільними, так і військовими, які зараз потребують медичної допомоги через поранення.
Екстрене реагування, інклюзія та функціонал
Реконструкція терапевтичного відділення була сконцентрована на тому, щоб створити комфортні умови для перебування пацієнтів на стаціонарному лікуванні. Відтак кожна палата тепер обладнана окремим санвузлом — унітазами та душовими кабінами, електричними функціональними ліжками, системою клімат-контролю, яка регулює температуру в приміщенні, а також індивідуальним освітленням та мережею Wi-Fi. Крім того, подбали навіть про екстрене реагування медперсоналу, якщо раптом щось трапилося, пацієнти можуть натиснути на кнопку виклику – і до них одразу підійдуть, щоб надати допомогу. Тут також є окремі палати, облаштовані спеціально під потреби людей з інвалідністю, де їх можуть супроводжувати близькі люди.
Як зазначив міський голова Вінниці Сергій Моргунов, трансформація закладів охорони здоров’я почалася паралельно з пандемією ковіду, коли всі лікарні були задіяні у боротьбі з вірусом. Повномасштабна війна показала, наскільки це питання актуальне, адже пацієнтів з тих пір не поменшало…
«Перші та достатньо серйозні виклики були пов’язані з ковідом. І ми тоді зрозуміли, що саме на вторинному рівні медичної допомоги ми маємо покращити умови лікування та перебування людей. А з початком повномасштабного вторгнення ворога це питання стало ще актуальнішим. Оскільки наші лікарні приймають пацієнтів з пораненнями, ми маємо створювати максимально комфортні умови для їх перебування. Це достатньо довгий та затратний процес, адже потрібно робити модернізацію закладів, які будувались сорок, а то й п’ятдесят років тому. Але ми цим займаємось, і у нас є приклади, як-от лікарня швидкої медичної допомоги, міська клінічна лікарня №3 та ось це терапевтичне відділення», — зазначив Сергій Моргунов.
Реконструкцію цього відділення зробили з нуля, і проєктанти враховували всі деталі для комфортного перебування.
«Проєкт розроблявся не один місяць, під час розробки були враховані всі сьогоднішні вимоги чинного санітарного законодавства та державно-будівельних норм і, відповідно, були створені всі умови для людей з інвалідністю», — сказав директор ВМКЛ №1 Костянтин Ліваковський.
Як у серіалі «Доктор Хаус»
Наразі тут лікуються як цивільні люди, так і військові з ускладненими захворюваннями. Хлопцям дуже приємно, що рідне місто продовжує розвиватися і покращує умови для мешканців попри війну.
«Все класно, майже як вдома», — отак коротко, але змістовно прокоментував перебування у відділенні один з учасників бойових дій.
«Умови дуже гарні. Почуваюся в цій палаті героєм серіалу «Доктор Хаус», — жартує пенсіонер, який лікується зараз на стаціонарі в одній з оновлених палат. — Побільше б таких відділень для наших людей і для наших воїнів».
Реконструкцію приміщення вдалося зробити за кошти лікарні. З міського бюджету допомогли у придбанні частини обладнання та меблів, а також розробці проєктно-кошторисної документації, зауважив міський голова Сергій Моргунов.
Директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш додав, що розвиток та вдосконалення галузі охорони здоров’я у Вінницькій міській територіальній громаді продовжуватимуться й надалі. Адже один з пріоритетів міста — це можливість громадян отримувати якісну та своєчасну медичну допомогу.
«За дорученням міського голови у цьому оновленому відділенні були створені максимально комфортні умови для пацієнтів. Також під час реконструкції важливо було відійти від «совєтських» шаблонів, коли в одній палаті перебувало по шість та більше осіб. Тому стаціонар зараз має 11 сучасних палат, які розраховані на одного, двох та трьох пацієнтів», — зазначає Олександр Шиш.