Знає потреби бійців, тому разом із однодумцями організували ремонт військової техніки і врятували сотні життів солдатів. Що ж надихає незрячого волонтера і про що мріє – він розповів нашому виданню.
– У мене вроджена глаукома. Я поступово втрачав зір. Залишилось світлосприйняття. А останні два роки живу у суцільній темряві. Медики кажуть, що операція із застосуванням сучасних надтехнологій і могла б допомогти, але в Україні поки що цього немає, – починає розмову Денис. – Тим паче таке лікування надто дороге…
Та, незважаючи на труднощі життя, Денис ніколи не засмучується. Він закінчував навчання за спеціальністю правознавство. Працює на учбово-виробничому підприємстві УТОС. Вміє водити машину, мотоцикл та велосипед. Хлопець активно допомагає параолімпійцям.
– Свого часу я працював у приватній охоронній фірмі. І багато хлопців звідти пішли добровольцями служити у батальйони, що підпорядковані МВС. Тому я став надсилати їм передачі через пошту та волонтерів. І якось так втягнувся… А в один момент із кумом Богданом його легковий мікроавтобус переобладнали на вантажний і поїхали у зону АТО. Бо коли йде в країні війна, не можна весь тягар звалювати на тих, хто служить там. Помалу армія встає з колін. Але такими темпами вона буде робити це довго. І є такі питання та потреби, що потребують негайного вирішення, а не проведення тендерів… Ось вже три роки курсуємо на передову. Повірте, воїнам приємно, що вони не забуті, коли дівчатка щось смачненьке приготують, а дітки листи, прапори підписують…
Окрім поїздок на війну, вінничанин зумів ще й організувати у нашому місті юридичну підтримку бійцям та ремонт військової техніки. Знайшов благодійника і особисто контролює весь процес.
– Одні хлопці займаються дизельними двигунами, інші – ходовою. Є зварювальники, фарбувальники. Всі – професіонали. Роботу роблять часто задарма або ж з максимальною знижкою. Ми відремонтували вже 5 автівок. Пригадую, що перший джип, який подарували із Литви, був у жахливому стані, перед тим його хтось втопив у річці. Довелось добряче попрацювати над ним, – каже Денис Романовський. – Але таки переобладнали машину під «швидку допомогу» для евакуації поранених воїнів. Нещодавно до пункту постійної дислокації повернулась 59 бригада. І автомобіль «швидкої допомоги», який ми зараз ремонтуємо, тільки за останні 8 місяців евакуював з передової більше 50 поранених.
Бійці до незрячого волонтера Дениса ставляться з повагою. Був випадок, коли наш земляк приїхав на передову і один з командирів заявив: не думав, що існують люди, крутіші за воїнів. Сам вінничанин на це відповів:
– Я майже нічим не відрізняюсь від інших. Лише знаю, що у будь-якій важкій ситуації не варто опускати руки. Коли я повністю втратив зір, міг би сидіти вдома і скиглити. Але це не для мене. Поряд завжди були рідні, друзі та кохана Людмила. Із дівчиною я познайомився на підприємстві від УТОС. Люда робить все для того, аби нам було комфортно працювати. Разом ми вже другий рік. Вона дуже приємна у спілкуванні, нас поєднали любов до України та волонтерство. Тож тепер ми разом їздимо у зону АТО. Людмила – за кермом машини. Попереду у нас – багато справ. Планую стрибнути із парашутом, створити щасливу родину, дочекатись миру і нарешті зайнятись своїми очима. Дуже хочу знову побачити цей прекрасний світ…
Фото Сергія Хіміча
Пані Татьяна. Коротко та дохідливо – не нашкодь собі, бо слово то зброя, і не хай не повернеться до Вас тим же боком. Дениса знаю бо більше року в одній команді їздимо на передову. Все.
Пишаюсь Денис тобою з перших днів знайьомства!!! Сила духу, сила волі – це про тебе друже!
я в шоці.Як можна поливати брудом людину котру взагалі не знаєш. Це лиш в Кацапії Діана Гурцька там мутьтить, а Деня чесний та порядний!
Так по человеку видно что он потерял зрения.Как можно такое писать.Зависть плохое чувство.Денису респект!
….аферист…..і немає ніякої в нього хвороби взагалі!
Ти даже з ним не знайома і навіть 5% ти не зробила того що він зробив! Так що мовчи)))) А він молодець, побільше таких людей як Дініс
Знаю Дениса особисто з дитинства, разом навчались, разом ганяли м”яча. Вроджену хворобу таки має, на жаль…