OPERAFEST в Тульчині вже визнано найуспішнішим культурним стартапом-2017 в Україні! І другий оперний фестиваль на Вінниччині має стати ще кращим, ще цікавішим та креативним як щороку Айфон випускає нову модель із більшими можливостями та наворотами!. – розповів на презентації OPERAFEST- 2 в Тульчині голова Вінницької ОДА Валерій Коровій. – Окрім цілої серії новинок, сюрпризів та локацій десятки тисяч українців 8-го перед відкриттям ІІ міжнародного оперного open air фестивалю OPERAFEST TULCHYN-2018 станусь свідками відкриття пам’ְятника «Мелодія Щедрик» в Тульчині… Нині мерія райцентру разом із активними мешканцями Тульчина та фахівцями готують опитування щодо вибору найкращого із 4 місць для пам’ятника «Щедрику»…

Ми в свою чергу обіцяємо організаційну, матеріальну та суто моральну підтримку другому фестивалю опери в Тульчині 8-10 червня, до якого обіцяємо відремонтувати обֹ’їздну дорогу, всі заїзди в Тульчин та із обласного бюджету Вінницької області надаємо кошти на продовження ремонту «Подільського Версалю» – Палацу Потоцьких у Тульчині.

Також, під час презентації OPERAFEST- 2 в перший день весни у Вінниці стало відомо, що як і минулого року вхід на фестиваль буде безкоштовним для всіх!

А завдяки розширенню до трьох днів проведення глядачі побачать ще більше оперних шедеврів світу.

Вперше на фестивалі буде представлена не тільки класична опера та грандіозний мюзикл, ексклюзивне право на виконання якого організатори вже отримали у авторів.

Цього року жанрове розмаїття поповнить дитяча опера, захоплюючий балет, а також популярна рок-опера.

Загалом на фестивалі OPERAFEST TULCHYN-2018 виступлять більше 30 солістів з Австрії, Німеччини, США та України, 300 оркестрантів, 50 танцюристів, 180 учасників хорових колективів та чотири всесвітньовідомих диригенти: Оксана Линів (Австрія – Україна), Тарас Криса (США), Юрій Ярко (Україна) та Володимир Сивохіп (Україна).

Вперше на фестивалі у деяких постановках замість традиційних театральних декорацій будуть використовуватись інноваційні декорації із застосуванням сучасних технологій.

А доповненням яскравих нічних програм, які розпочинатимуться по завершенні вечірніх концертів, стане 3D-меппінг-шоу.

– Диригента Оксану Линів, що стала першою жінкою, яка отримала посаду головного диригента в опері та філармонійному оркестрі австрійського міста Ґрац, піднявшись на високий щабель, здавалось би, чоловічої професії, та багато інших знаних імен, за якими стоять і світове визнання, і по-справжньому легендарні історії, побачать глядачі нашого цьогорічного фестивалю, – відкриває секрети програми режисер-постановник OPERAFEST TULCHYN, заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков. – Одразу по завершенні фестивалю-2017 ми почали готуватися до наступного. За цей час із арт-директором Іриною Френкель ми відвідали всі найгучніші постановки Києва, Львова, Одеси, Харкова та багатьох європейських міст. Свій вибір зупинили на найкращих і всіма улюблених оперних шедеврах, живе виконання яких подарує глядачам максимум насолоди. Зокрема, як і мріяли наприкінці минулого фестивалю, цьогоріч глядачі почують і побачать одну з найкращих опер Вольфганга Амадея Моцарта «Дон Жуан».

– Минулого року фестиваль OPERAFEST TULCHYN взяв надзвичайно високу планку і цього року ми плануємо її не тільки закріпити, а й перевершити, – відзначає арт-директор фестивалю, заслужена артистка України Ірина Френкель. – Якщо минулого року наш open air фестиваль відвідали понад 18 тисяч глядачів, то цього року очікуємо вдвічі більше відвідувачів. Крім цікавої концертної програми та численних мистецьких локацій: «Opera Light», живописні експозиції «Opera Art» та «Opera Folk», селфі-зони «Opera Stars», які користуються неабияким попитом у глядачів – величезну увагу наш оргкомітет приділяє забезпеченню максимального комфорту всім гостям фестивалю. Будуть нові цікаві зони для відпочинку, ексклюзивне оперне меню від наших кулінарних партнерів, а також спеціально розроблені нові туристичні маршрути та захоплюючі екскурсії. А щоби наші закордонні артисти могли з комфортом добратися до Вінниці, а потім – і до Тульчина, ми розпочали співпрацю із «МАУ». Міжнародні авіалінії України стали генеральним перевізником нашого фестивалю.

Запланований у рамках OPERAFEST TULCHYN-2018 також Форум з культурно-економічного планування, на якому світові культурні експерти та організатори найуспішніших фестивалів та мистецьких проектів будуть ділитися своїм безцінним досвідом із головами об’єднаних територіальних громад та міськими головами малих міст України.

Як відомо, перший міжнародний оперний open air фестиваль OPERAFEST TULCHYN був визнаний міністром культури України Євгеном Нищуком як найбільш вдалий мистецький стартап України 2017 року.

Цінно, що фестиваль отримав визнання і від професійного мистецького кола. Перший OPERAFEST TULCHYN названий Національною музичною академією імені П.І.Чайковського кращим фестивалем України, непересічною і вражаючою подією за кількома параметрами: і у відродженні любові до оперного жанру в «широких народних масах», і в приверненні уваги до світової перлини класичної архітектури – Палацу Потоцьких, і в поверненні Тульчину слави культурно-мистецької столиці Поділля.

За підсумками минулого року OPERAFEST TULCHYN-2017 також очолив ТОП культурних подій року за версіями більшості незалежних ЗМІ Вінниччини та України.

Зокрема, національне інформаційне агентство «УКРІНФОРМ» назвало OPERAFEST TULCHYN найяскравішою подією 2017-го року, якою може пишатися Вінниччина, а всеукраїнська щоденна газета «День» присудила спеціальний приз – Корону! – «мамі» фестивалю Ірині Френкель за культурну революцію, якою для України став перший оперний open air фестиваль.

Приємно, що у нову історію OPERAFEST TULCHYN-2018 вступає із незмінними партнерами та підтримкою обласної влади.

8-10 червня фестиваль пройде за ініціативи голови Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія.

Головний організатор – Благодійний фонд сприяння розвитку талантів Поділля.

Генеральний партнер OPERAFEST TULCHYN-2018 – агроіндустріальний холдинг «МИРОНІВСЬКИЙ ХЛІБОПРОДУКТ».

МХП – компанія, яка приділяє значну увагу суспільно важливим, корисним проектам, що ведуть до покращення рівня життя як окремих громад, так і країни загалом. OPERAFEST TULCHYN привертає увагу всієї світової оперної спільноти та прихильників мистецтва до міста Тульчин Вінницької області, сприяє розвитку туризму, підвищує цінність історико–культурного надбання регіону. «МИРОНІВСЬКИЙ ХЛІБОПРОДУКТ» вже вдруге підтримує проведення фестивалю. Загалом інвестиції у соціальну сферу з боку МХП склали понад 110 000 000 гривен, зокрема на культурні та спортивні заходи понад 10 мільйонів гривен. Тульчинський район є пріоритетним для МХП і компанія готова активно долучатись до яскравих проектів.