– В області нараховується 26 тисяч боржників аліментів, з них близько 5 тисяч мають заборгованість по сплаті більше 6 місяців. Щодо таких осіб державні виконавці повинні вживати заходи — скласти адміністративний протокол та винести 4 постанови: про тимчасове обмеження виїзду за кордон; про тимчасове обмеження права керування транспортним засобом; про тимчасове обмеження в праві на полювання; про тимчасове обмеження в праві на носіння зброї. Протокол про адмінправопорушення передбачає адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт, — розповів начальник управління ДВС у Вінницькій області Олександр Чорнобай. — Є боржники, які наймають адвокатів, аби не платити аліменти.

А в Ямпільському районі, за інформацією ДВС, є боржник, що заборгував по сплаті аліментів майже 80 тис. гривень. При цьому чоловік має доходи, працює, є власником двох фірм, користується автомобілями…. Та ухиляється від судового рішення і не сплачує аліменти. Для цього він найняв декілька адвокатів і кожну процесуальну дію оскаржує та принципово не платить. На сьогодні ця справа про рекордний борг на особистому контролі ДВС Вінниччини.

Також вся область має знати про ще одне провадження — по депутату селищної ради, який має заборгованість по аліментах 26 тис. гривень.

Постанова про стягнення аліментів знаходиться за місцем отримання пенсії і з неї відраховується 20%… Але борг у 26 тис. гривень висить… І невідомо, як депутат буде її гасити.