Причина — проблеми із поставками газу в Україні. Сьогодні зранку «Газпром» передумав надавати Україні газ після програшу в арбітражному суді. Про це зокрема йдеться на сторінці “Нафтогаз України”.

– Вчора за 15 хвилин до початку поставки газу Газпром повідомив нам, що «я передумала» (тю, і чо це вона образилася раптом?)), а також знизив на 20% тиск у газопроводах на своєму боці системи і звів до мінімуму продаж газу іншим клієнтам. Мета – здійснити мрію або про «Україна замерзла», або про «Україна – ненадійний транзитер і відбирає газ». Це було б дуже доречно за два тижні до виборів самі знаєте кого. Газу в наших підземних сховищах багато, наші ПСГ круті, але навіть у них є технічні обмеження у тому, скільки газу можна підняти протягом доби. Наші підземки зараз працюють на максимальному режимі відбору, видобувники постачають газ в систему в нормальному режимі, ми закриваємо решту потреб імпортом газу з Європи, де також незвичні холоди. Ваша допомога у зменшенні потреби в газі буде дуже доречною. Сьогоднішній день – найкритичніший. Давайте вчинимо недобре і зіпсуємо людині свято. Нам треба протриматися лише 3-4 дні, поки не минуть холоди.

Про те, що навчання у освітніх закладах призупинитись щонайменше до 7 березня, підтвердив заступник губернатор Андрій Гижко. За його словами, у шкприміщеннях , аби не розмерзлася система, буде понижено температурний режим до мінімально допустимих норм. Завтра робочий день, але навчання для дітей відміняється. Також на сторінці Вінницької облдержадміністрації вже опубліковане прохання до жителів області обмежити споживання природного газу у ці кілька днів.

Додамо, що аналогічна ситуація наразі по всіх закладах України. А що ви думаєте із цього приводу?

Віталіна Володимирова