Він передається через вражені харчі, воду та буває контактний. Прояви можуть бути різними. Однак, ломота та підвищена температура – постійні основні симптоми.
Заражена вода — це одна із версій, яку зараз розглядають в обласному центрі контролю та профілактики хвороб, каже виконувач обов’язків заступника генерального директора Олександр Загоруйко.
“Наразі проводимо лабораторні дослідження. Відбираються зразки хворих, проби води як централізоване водопостачання так і децентралізоване, розливна вода з автоматів. Буде результат з чим це пов’язано, буде зрозуміло з чим маємо справу”, — розповів Загоруйко.
Дослідження проводять вірусологи методом імуноферментного аналізу (ІФА) на імуноглобуліни та методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Вартість таких досліджень тут становить 133 та 450 гривень. Тим, хто контактував із хворими, Лариса Мороз рекомендує звернутись до сімейного лікаря й зробити хоча б печінкові проби. Ці дослідження безкоштовні.
Поки тривають дослідження, що саме спричинило спалах, в центрі контролю та профілактики хвороб радять частіше мити руки та вживати лише кип’ячену воду.
На вірус гепатиту A переважно хворіють діти, вони його переносять легше, каже Мороз. А вироблений імунітет зберігається на все життя. Втім, нині вірус зафіксовано у 20 дорослих віком до 50 років, у дітей — 2 підтверджених випадки, ще два чекають на результати досліджень