Посли держав Північноатлантичного Альянсу, а також Швеції на зустрічі в Угорщині висловили занепокоєння через переговори угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана із російським президентом Владіміром Путіним.

Зустріч відбулась у четвер уранці на тлі занепокоєності союзників НАТО зближенням Угорщини з Росією, підтвердив “Радіо Свобода” посол США в Будапешті Девід Прессман.

“Ми всі стурбовані тим, що угорський прем’єр-міністр зустрівся з президентом Путіним, коли Росія перебуває у війні з Україною… Те, що Угорщина вирішила таким чином підтримувати зв’язок із Путіним, хвилює. Як і слова, які прем’єр використав, щоб описати путінську війну в Україні”, – розповів він.

Прессман відмовився коментувати можливі наслідки зустрічі послів Альянсу для Угорщини, як і повідомлення ЗМІ про санкції, які нібито готуються про угорських посадовців.

“Ми вбачаємо в Угорщині союзника, але також бачимо й те, що Угорщина поглиблює відносини з Росією попри жорстоку війну в Україні. Гадаємо, важливо підтримувати діалог із угорським урядом і народом щодо цих рішень”, – додав посол.