У Вінниці презентували книгу “Українські Колібрі”, присвячену загиблому авіатору Віктору Пеньковому. Роботу представила дружина полеглого бійця Світлана Пенькова, яка є авторкою видання про покійного чоловіка.
Про це повідомляє видання АрміяInform.
Презентація відбулася в “Галереї XXI”. Видання присвячене загиблому під час виконання бойового завдання чоловікові авторки – борттехніку однієї з авіаційних бригад Повітряних сил України Віктору Пеньковому.
У книзі “Українські Колібрі” розповідається історія родини військовослужбовця. Жінка розповіла про кохання та народження дітей, цікаві моменти, подорожі, веселощі, важкі часи, буденні проблеми тощо. Також згадала про ротації полеглого захисника, війну, жертовність, друзів, побратимів, працю, рідну землю, щирість у стосунках та безмежну взаємопідтримку.
“Наша родина є відображенням майже кожної української сім’ї та своєрідною проєкцією всієї України, яку намагається розіп’яти ворог. Проте ми не здалися і ніколи не поступимось найдорожчим – родиною та країною”.
За словами пані Світлани, ідея створити книгу виникла в неї майже одразу після того, як дізналася про загибель чоловіка. Через деякий час, коли жінка потрохи знаходила у собі сили жити, вона пройшла курс письменницької майстерності від провідних українських майстрів слова. Загалом, щоб створити видання, їй знадобилося дев’ять місяців.
“Ідея написати книгу виникла майже через добу після загибелі Віктора. Але я відігнала від себе цю думку, адже спочатку не могла до кінця повірити у те, що трапилося. Увесь час сподівалася, що це якась помилка. А після похорону вже зрозуміла, що маю втілити ідею в життя. Все своє свідоме життя мій чоловік присвятив служінню Батьківщині. Його внесок у здобуття волі для України, в її майбутнє та в нас як у родину є неоціненним. І я хочу розповідати про це нашим дітям, нащадкам і всім українцям. Тому треба створювати такі книжки, читати їх, щоб розуміти та пам’ятати, якою ціною нам дається воля”, - розповіла Світлана Пенькова.
Стосовно назви книги Світлану надихнула українська письменниця Оксана Забужко. Саме після зустрічі з нею жінка переконалася, що її рішення щодо найменування видання є правильним та влучним. Адже колібрі - найменші, незвичайні та багато в чому унікальні птахи. Вони можуть літати у всіх напрямках, навіть назад або догори ногами, де їхня швидкість сягає 100 кілометрів на годину.
“Колібрі, як і мій чоловік, який безмежно любив небо. Це дійсно була його стихія. А техніком він був від Бога. Відремонтувати міг буквально все, тож ніколи не підводив техніку, а техніка його. Тому колібрі були своєрідним символом нашої сім’ї. А ще ці пташки майже не приживаються в неволі, вони дуже сміливі, можна сказати, навіть безстрашні. Так, як і українці. Нас практично неможливо спіймати та зламати”, - додала жінка.
Під час презентації книги на заході провели й аукціон. Лотами стали картини однієї з вінницьких художниць. Усі кошти, які вдалося зібрати від продажу книги “Українські Колібрі”, спрямують на допомогу підрозділу Збройних сил України.