Ще у лютому 2022 року до столиці на реставрацію вирушило піаніно сім’ї Миколи Леонтовича. Вінницький музей на порятунок експонату виграв гранд у посольства США. Музей отримав 27 917 доларів на відновлення килима та піаніно, яке знаходилося у домі батька композитора.

Обидва музейних предмети є частиною експозиції в Музеї композитора М.Д. Леонтовича – відокремленому підрозділі Вінницького обласного краєзнавчого музею в селі Марківка Гайсинського району на Вінниччині.

Як зазначають у Національному науково-дослідницькому реставраційному центрі України:

“Директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька, завідувач відокремленого підрозділу «Музей мужніх» Олена Гордієнко і грантовий представник Посольства США в Україні Ольга Любинецька відвідали наш центр та ознайомилися з ходом реставраційних процесів щодо двох меморій Миколи Леонтовича. Про першу – піаніно ХІХ ст. та особливості його реставрації розповів завідувач науково-дослідного відділу реставрації меблів та етнографічних предметів з дерева Олександр Закусило. Стосовно другої – родинного килима кінця ХІХ ст. – окреслила перебіг рятівних робіт завідувач науково-дослідного відділу реставрації творів з тканини та шкіри Тетяна Мінжуліна. Гості дали високу оцінку проведеним консерваційно-реставраційним заходам і майстерності художників-реставраторів”, – йдеться у повідомленні.