ВЛАДИСЛАВ ТОВСТОП’ЯТ народився у Северинівці на Вінничині. З раннього дитинства він захопився спортом, зокрема греко-римською боротьбою, здобував високі нагороди на обласних та міжобласних змагань.

Згодом цей вид спорту сане в нагоді в навчанні  в Національній академії Служби безпеки України, як майбутньому воїнові.

У 2021 році юнак здобув диплом бакалавра, а також закінчив навчання за програмою підготовки офіцерів запасу. Вступив на магістратуру в рідній академії. Проте почалась повномасштабна війна.

Молодий лейтенант вирішив вступити до лав Збройних Сил та захищати Батьківщину. І вже 27 лютого 2022 року він обійняв посаду командира взводу охорони однієї з авіаційних бригад Повітряних Сил.

Після проходження навчання вирушив боронити державу на схід України, де тривали важкі бої з окупантами.

Підрозділ Владислава мужньо тримав рубежі й відбивав атаки ворога. 9 квітня 2023 року росіяни вкотре обстрілювали з артилерії позиції біля населеного пункту Новобахмутівка, які тримав взвод лейтенанта Товстоп’ята.

На їхні позиції сунули танки, й хлопці змогли їх стримати. Та великою ціною, на жаль: молодий офіцер дістав тяжкі поранення, несумісні з життям – у нього влучив ворожий снаряд.

Коли  студенти заочної форми навчання Національної академії СБУ отримували «магістерські» дипломи, серед них вже не було Владислава Товстоп’ята. Натомість у залі запанувала тиша…

«Це невимовно боляче — зустрічати мертве тіло коханого на річницю весілля… Влад щиро мріяв про міцну родину, заради якої готовий був на все. Ми хотіли побудувати будинок, народити та виховати діток. Навіть імена вибрали: Влад хотів назвати сина Святославом, а я доньку — Соломією… Але він того всього вже ніколи не побачить. Упродовж шести років ми майже постійно були поруч одне з одним, навчались разом в академії. Я втратила найдорожче, що в мене було», – говорить дружина Лілія.

23 роки назавжди. І навічно в Небесному Легіоні той, хто поставив вище за все справу захисту Батьківщини.

Боротимемося й пам’ятатимемо завжди.

#Героям_твоїм_вічна_слава

Володимир Ендовицький