Український мовознавець Ірина Фаріон вважає, що її звільнили з Львівської політехніки незаконно.

Вона записала гнівне відео, в якому у характерній манері назвала студентів і міністра освіти і науки України. Відео  розлетілося в Мережі.

Фаріон назвала міністра Оксена Лісового “неучем” і каже, що її звільнили “під тиском зверху”.

“Я проаналізую тільки текст від головного неуча країни, від головного плагіатора країни, від людини, якій байдужі власні наукові досягнення. Ця людина сьогодні представляє Міністерство освіти, прізвище цієї людини – Лісовий”, – заявила Фаріон.

Вчена не забула і про студентів, які ополчилися і виступили проти неї через жорсткі висловлювання про українських військових. Вона назвала студентів “збродом з матюками” і додала, що вони навіть “не мають відношення до Львівської політехніки”.

“Я була професором кафедри української мови. Так ось, ви на професора кафедри української мови нацькували дивний збрід з матюками та гаслами, яких ви назвали студентами, які не мають ніякого відношення до Львівської політехніки”, – додала вона.

Професорку Фаріон за статтею звільнили з Львівської Політехніки. Приводом звільнення стало порушення 41 ст. Кодексу законів про працю.

Наразі чимало відомих українців вважають, що “мовний скандвл” навколо професорки працює проти України, яка зараз відчайдушно бореться з російською колонізацією та прагненням ворога знищити українську культуру та українську державу.

Загалом, спостерігаються цікаві паралелі в українському науковому середовищі. У Вінниці професорка звертається до суду з позовом до  державної структури з якості знань і суду забороняє НЗЯВО розглядати її наукові роботи на предмет плагіату. Хоча колеги підтверджують його наявність. І ця маніпуляція не викликає жодних обурень у “студентів” та вченої ради. Отже, так можна.

Натомість іншу професорку у Львові миттєво звільняють з роботи за проукраїнську позицію, висловлену в жорсткому стилі військового стану. Крім того, правоохоронцями проти неї починається кримінальне провадження.

Де логіка у цих паралелях? І хто зараз намагається розповідати світові, що Українська держава не вдається до методики подвійних стандартів у оцінці, по-суті, реальної ситуації в галузі науки?