Землю “атакують” магнітні бурі, які спричиняє “архіпелаг плям”, що виник на Сонці. Він у 15 разів ширший за Землю і  складається щонайменше з шести різних груп сонячних плям.

“Масивна область сонячних плям, що складається щонайменше з шести різних груп сонячних плям, виникла на ближньому боці Сонця. “Архіпелаг” темних плям викидає сонячні бурі із загрозливою швидкістю, і Земля вже це відчуває”, – йдеться у повідомленні.

Перша група сонячних плям, що отримала назву AR3490, повернулася на ближню сторону Сонця 18 листопада над північно-східним “плечем” зірки. За темною плямою швидко послідувала інша група сонячних плям, AR3491, яка потяглася за нею, повідомляють фахівці.

Вони також попередили, що найближчими тижнями Земля опиниться під “прицілом архіпелагу плям”, що може призвести до магнітних бур.

Дослідники кажуть, що діаметр групи плям становить близько 200 тисяч кілометрів – це в понад 15 разів перевищує ширину Землі.

За даними порталу відстеження космічної погоди, за останні чотири дні плями вже випустили щонайменше 16 спалахів C-класу та три M-класу. Це другі та треті за потужністю спалахи.

Експерти прогнозують, що найближчими днями їх не лише побільшає – вони можуть стати потужнішими. Плями мають потенціал до спричинення навіть спалахів класу Х.

Ми вже повідомляли, що магнітні бурі цього тижня, триватимуть до 26 листопада.