Представники громади, військовослужбовці, духовенство, керівники області та міста, працівники організацій та установ, учні та студенти поклали квіти, колоски та лампадки до пам’ятного знаку жертвам Голодомору.

Про це повідомили у Вінницькій ОВА.

Голодомор 1932-33 років в Україні вже визнали актом геноциду парламенти 28 держав, а також низка міжнародних організацій.

«Віддаючи данину пам’яті українцям, чиє життя трагічно обірвалося у страшні голодні роки, учасники заходу вшанували хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя у наші дні, боронячи Україну.
Російська імперія використовувала геноцид як інструмент поневолення народів, протягом всієї своєї загарбницької історії. Нинішня російська влада, розв’язавши у ХХІ столітті повномасштабну війну, демонструє наміри знищити українську націю.
Навіть у час жорстокої війни на виживання знаходимо можливості, аби підготувати та видавати науково-документальні дослідження штучного голоду, спровокованого комуністичним режимом у 1932-33 роках.

Саме таке видання «Голоси правди та справедливості. Спогади та свідчення очевидців про Голодомор – геноцид 1932 – 1933 рр. на Вінниччині», за сприяння Вінницької обласної військової адміністрації, побачило світ до 90-х роковин Голодомору.
Під час Голодомору 1932-33 років, за різними джерелами, загинуло від чотирьох до семи мільйонів громадян України, чверть з них діти до 10 років. Населення Вінниччини скоротилось на один мільйон двісті тисяч людей…
Збережемо пам’ять! Збережемо правду! Переможемо!», – йдеться у повідомленні.