Учні Вінницького ліцею №26 імені Героя України Дмитра Майбороди розробили та реалізували проєкт “Екологічний слід та формування навичок свідомого споживання”. Його представили у Німеччині з 27 листопада по 1 грудня на базі громадської організації “Internationales Haus Sonnenberg”.

“Учениці 10-Б Олена Долінна, Юлія Задорожна, Дар’я Зубріцька, Маргарита Науер та кураторка проєкту Наталія Фасоля залучили до ініціативи 150 ліцеїстів. Під час створення зробили чимало: обчислювали власний екологічний слід, створювали відеоролики та енциклопедію продуктового шоппера, а також дізналися принципи свідомого споживання та можливості зменшення екологічного сліду”, – йдеться у повідомленні.

Реалізація проєкту “Екологічний слід та формування навичок свідомого споживання” стала можливою завдяки участі вінницьких школярів у німецько-українському конкурсі “Молодь дебатує”. Учасники спільноти досліджували проблеми відбудови міст, екології, аналізували продуктовий кошик та відвідали сортувальну станцію, де зустрічалися з представником держпродспоживслужби, вивчали досвід поводження з вторсировиною під час онлайн-зустрічі з представником Німеччини і відвідали станцію збору вторсировини.

Ініціатива “Молодь дебатує” щороку реалізує в українських школах унікальний освітній проєкт, в межах якого учні проводять власні аналітичні дослідження з обраної тематики, де зустрічаються з провідними експертами, беруть участь у семінарах та проводять дебати. Реалізує проєкт в Україні громадська організація “Internationales Haus Sonnenberg”, яка заснована після Другої світової війни задля подолання наслідків фашизму, розвитку демократії, політичного виховання молоді, розвитку ідеї гендерної рівності та інклюзії.