7 грудня, під час засідання виконавчого комітету Вінницької міської ради депутати затвердили Порядок надання фінансової підтримки на безповоротній основі суб’єктам господарювання у галузях овочівництва та картоплярства за рахунок коштів бюджету Вінницької міської територіальної громади.

Про це повідомляють у Вінницькій міській раді.

За словами директора департаменту економіки і інвестицій ВМР Максима Мартьянова, порядок розробили в межах Програми розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ на 2023-2025 роки. Документ передбачає підтримку та розвиток аграрного сектору – як одного з найважливіших галузей економіки України.

Фінансову підтримку надаватимуть суб’єктам господарювання – юридичним особам незалежно від організаційно – правової форми та форми власності і фізичним особам – підприємцям, які є резидентами України, зареєстровані та провадять діяльність у галузях овочівництва та картоплярства на території Вінницької міської територіальної громади.

Суб’єкти господарювання мають право на отримання фінансової підтримки на безповоротній основі суб’єкти господарювання, які відповідають наступним умовам:

стосовно яких не відкрито провадження у справі про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;

які не мають простроченої заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи ГУ ДПС у Вінницькій області;

які зареєстровані в Державному аграрному реєстрі;

право власності та/або користування земельними ділянками зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно на території Вінницької міської територіальної громади.

Фінансова підтримка надається один раз на рік суб’єктам господарювання:

у розмірі 30% вартості висадженого/висіяного в поточному році насіння овочевих, баштанних культур та картоплі (без урахування податку на додану вартість), але не більше ніж 50,0 тис. грн одному отримувачу;

у розмірі 30% вартості обладнання, матеріалів, робіт зі встановлення системи краплинного зрошення, але не більше ніж 50,0 тис. грн одному отримувачу.

“У разі подання суб’єктом господарювання документів для отримання фінансової підтримки на безповоротній основі за двома зазначеними в цьому підпункті напрямами, фінансова підтримка надається у розмірі, що не перевищує 80 тис. грн одному одержувачу на рік. А от, для суб’єктів господарювання, які створені у поточному році, фінансова підтримка надається у розмірі 15 тис. грн на один гектар оброблюваних угідь під вирощування овочевих, баштанних культур та картоплі, але не більше ніж 60 тис. грн одному отримувачу”, – сказав Максим Мартьянов.