15 березня Вінницький міський суд над активісткою Femen Алісою Виноградовою не відбувся… Засідання перенесли на 23 березня на 14.30… Втім, Аліса приїхала сьогодні до Вінниці та була в суді… Жодних коментарів щодо процесу і своїх останніх акцій в Європі під брендом руху FEMEN вона не давала. Як тільки стало відомо, що суд над нею переносять на 23 березня вона вийшла із суду, сіла в таксі та поїхала ймовірно на залізничний вокзал на потяг до Києва…

Нагадаємо, що в ніч нa 14 листoпaдa 2017-го близькo 1 гoдини у Вінниці oгoленa aктивісткa Femen підпaлилa декoрaтивний трaмвaйчик біля фірмoвoгo мaгaзину Roshen. Зa цим фaктoм пoліція Вінниці відкрилa кримінaльне прoвaдження.

За кілька годин після цієї акції проти компанії Рошен та Петра Порошенка відео із підпалом з’явилося на російських телеканалах… Бо нічну пожежу знімав професійний оператор, але Аліса досі не уточняє якого каналу, видання і з якої країни.

І ввечері 14 листопaдa минулого року в Києві вінницькі прaвоохоронці зaтримaли 25-річну Алісу Виноградову за вчинення хулігaнських дій тa підпaлі фотолокaції у центрі м. Вінниці.

Зa хулігaнство передбaчено покaрaння у вигляді позбaвлення волі нa строк від трьох до семи років ув’язнення.

За два дні 16 листопада 2017-го у Вінницькому міському суді Алісі «Огоньок» суддя Андрій Михайленко обрав запобіжний захід…  Активістці Femen Алісі Виноградовій, яка спалила декоративний трамвайчик на вулиці Соборній, голова суду присудив 60 днів домашнього арешту на нічний час – з 21:00 до 6:00 за місцем проживання у с. Гореничі Київської області. І за пару годин дівчину звільнити з під варти із зали суду…

Після 60 діб домашній арешт Алісі не було продовжено і вона провела 2 гучні акції. Спершу в Римі 24 грудня на Різдво її затримали, коли активістка Femen намагалася викрасти статуетку “дитя Ісуса” з різдвяного вертепу на площі Святого Петра у Ватикані. Про це італійська поліція повідомила в ніч на вівторок, 26 грудня. Напівоголена жінка з написом God is a woman (“Бог – жінка”) схопила фігурку з макету віфлеємської стайні, однак її зупинили правоохоронці.

Активістці закидають образу почуттів вірян, замаху на крадіжку та непристойних діях. Затримали також ще одну жінку, імовірно, її спільницю. У Femen заявили, що викрадачка – “секстремістка” Аліса Віноградова. За заявою організації, яка називає себе захисником прав жінок, метою акції був протест проти церковного “втручання у право жінки щодо власного тіла”, зокрема стосовно абортів та контрацепції.

Згодом 9 лютого у Відні активістка “Фемен” Аліса виноградова роздяглася на Віденському балу за присутності Президента України.  Активістка Femen атакувала оголеним тілом президента України Петра Порошенка під час його візиту на Віденський бал в Австрії. Зокрема Аліса вийшла на червону доріжку і оголила груди з написом: “Poroshenko, get the fuck out of the Ball!”. У Femen зазначили, що метою акції було сповістити спільноту про недопустимість присутності на аристократичному заході Петра Порошенка. Активістку затримали правоохоронці.

Є версія аісля поширень серії знімків із балу, що   активістку у Віденську оперу для роздягання провів посол РФ у Австрії Дмитро Любинський.

Коли оголена активістка Femen влаштувала акцію протесту проти Порошенка на Віденському балу один австрійський політик підібрав її одяг, а от російський посол просто посміхався

Вже 23-го березня у Вінниці має нарешті стартувати суд, на якому Феміда має визначити покарання для активістки Фемен та суму компенсації за спалений трамвайчик «Рошен» на Соборній.