Як не потрапити під приціл зловмисників, що часто телефонують із тюрем та ЛНР-ДНР? І як саме у вінничан переважно старшого віку по ночах видурюють гроші розповів начальника Нацполіції міста Вінниця Сергій Синявський.

– Остання серія – гучний злочин проти 3-х пенсіонерок і втрачені 150 тисяч гривень… Як це було? , – запитали ми у начальника міської поліції

– Дійсно 150 тисяч гривень шахраї видурили у трьох пенсіонерок у Вінниці, коли по мобільному так би мовити «рішали питання» по їхніх родичах, що потрапили в ДТП. Ця кримінальна схема всім відома, але жертв, на жаль, менше не стає… Бо телефонують навмання чи по наводці пізно ввечері

чи вночі зі словами «Мама, я в біді… Треба гроші!» На тій стороні на слухавці працюють гарні психологи, які беруть людину на жалість, розчулюють материнське серце, тримають на телефоні, не дають шансу перевірити інформацію про аварію сина чи близького родича і «пробивають» потенційну жертву на гроші. Мовляв, за «звільнення» сина від покарання за вчинену автопригоду чи щоб «викупити» сина із поліції треба гроші! Називають максимальну суму 4-5 тисяч доларів. А далі «торгують» і виясняють скільки у вас є… Мовляв, решту донесете пізніше. Як тільки жертва «клюнула» – висилають кур‘єра, часто таксиста, який має забрати гроші та перекати їх на банківську карточку… Востаннє так піддались на слова аферистів троє пенсіонерок, які віддали шахраям загалом близько 150 тисяч гривень. Свої заощадження потерпілі власноруч віддали незнайомцю, який представився працівником поліції. Тепер зловмисника розшукують оперативники… Це було 12 березня, коли до Вінницького відділу поліції звернулись троє пенсіонерок віком 68, 78, 82 років з заявами, що вони стали жертвами шахраїв. Усі три потерпілі вінничанки віддали свої заощадження за «звільнення» синів з поліції.

– Яка діє схема афери в шопінгу-онлайн?

– Тут обман ще простіший… Бо на окремих сайтах і комерційних сторінках соцмереж аферисти і шахраї виставлять популярний товар по заниженій ціні під виглядом акцій, ліквідації складів чи торгівлі конфіскантом… І довірливі покупці кидають на банківську карту передоплату – від 30 до 50% від вартості товару, яка може складати від 500 до тисяч гривень. І в результаті вашу передоплату шахраї привласнюють, а не поставлений товар пояснюють труднощами із доставкою, затримкою платежу чи взагалі вимикають телефон і зникають… Цей вид обману покупців уже, на жаль, став класикою! А тому я раджу не платити кошти наперед, замовляти товар через Інтернет із доставкою та оплатою вже після отримання і огляду. Це буде на 30-50 гривень дорожче, але із 100% гарантією збереження своїх коштів та нервів. Бо аферисти працюють як гарні психологи і грають на довіри, бажання зекономити та виграти пару сотень гривень на їхніх знижках. А в результаті ви втрачаєте все!!!

– Це правда, що такі злочини вкрай важко розкрити?

– Так, що телефонні карки після злочину аферисти викидають чи вимикають трубку на місяць-два чи півроку… А ще переважна більшість злочинців, які «розводять» громадян по мобільному телефону знаходяться в колоніях, тюрмах чи взагалі на окупованій території Донбасу…

Якщо ви отримали підозрілий дзвінок – негайно телефонуйте за номером 102.