Періоди похолодання також будуть, але короткочасні. Сильних морозів в Україні не буде. Місяць буде теплим та з достатньою кількістю опадів по всій країні. На тлі південно-західних вітрів у центральній, південній та східній Європі температура повітря в середньому за місяць очікується вищою за норму. Оскільки переважатиме поле зниженого тиску, то кількість опадів очікується достатньою, місцями у 2-3 рази вищою за кліматичну норму. Про це розказав синоптик Ігор Кібальчич.

“Безпосередньо в Україні найвищі температурні показники очікуються у західних, південних та центральних областях. На початку місяця на Одещині та у Криму можливе прогрівання повітря в денні години вище +10 °С, а ближче до середини лютого не виключені значення +15…+20 °С в окремі дні”, – прогнозує він.

За даними синоптика, трохи прохолодніше буде у східній частині, у північних областях та на Поліссі.
Температурне тло в середньому за місяць по країні коливатиметься в межах -2…+4 °С, що приблизно на 2-5 градусів вище за кліматичну норму. При цьому, наприкінці першої декади лютого і після 20 числа можливі короткочасні періоди похолодання, але без сильних морозів.

“У зв’язку з частими проходженнями циклонів та атмосферних фронтів, протягом місяця можливі різкі коливання атмосферного тиску та поривчастий вітер в окремі дні, часом до 15-22 м/с”, – попереджає фахівець.

Кількість опадів буде близько норми, місцями вище за норму на 20-40%. Сніговий покрив спостерігатиметься епізодично переважно у західних, північних та східних регіонах. Загалом переважна частина опадів випадатиме у вигляді дощів, особливо у південній половині та Криму.