Святий Валентин був, по-суті, капеланом. І, переважно, підпільно вінчав воїнів. Оскільки імператор забороняв військовим одружуватись, бо, на його думку, сімейні солдати не такі ефективні на полі бою. Але життя сильніше за всякі заборони. І про імператора зараз ніхто не згадує, а святий Валентин пам’ятатиметься поки існуватиме життя. І цього року До відділів ДРАЦС Вінницької області подали 32 заяви про укладання шлюбу 14 лютого, в День закоханих. З них 13 шлюбів планують зареєструвати у Вінниці.

Про це розповіла начальник відділу ДРАЦС у Вінницькій області Центрального міжрегіонального управління юстиції Альона Єфіменко.

Як повідомила Альона Єфіменко, відділи реєстрації актів цивільного стану 14 лютого працюватимуть в звичному графіку: з 08.00 до 17.00 години, з обідньою перервою з 12.00 до 12.45.

«Але в День закоханих пари можуть подати заяву і провести реєстрацію шлюбу в один день», – додала Альона Єфіменко. До речі, минулого року в День святого Валентина у Вінницькій області побрались 107 пар.

Подати заяву про одруження можна зі смартфону.

Заяву онлайн можуть подати українці, які досягли 18 років та мають електронний підпис.

Зробити це можна тільки парою – наречений та наречена. Заява про шлюб проходитиме реєстрацію і потрапить до реєстру.

Як подати заяву про одруження он-лайн.

На порталі Дія у рубриці «Сімʼя»:

Натисніть «Подати заяву», авторизуйтесь або зареєструйтесь у кабінеті громадянина.

Заповніть заяву: оберіть час та місце реєстрації, тип церемонії та інші додаткові послуги.
Оплатіть послугу.
Підпишіть з партнером заяву електронним підписом або Дія.Підписом.

Посилання на заяву партнер отримає на пошту. Після підписання обома партнерами Дія надішле заяву до ДРАЦС.

Статус заяви перевіряйте на порталі в розділі Послуги «Замовлені послуги». Також сповіщення про результат надійде на пошту та в кабінет громадянина в розділ «Зверніть увагу».

Але послуги одруження он-лайн немає. Нареченим потрібно йти в РАЦС.