І ось стало відомо, що суд взяв під варту та відсторонив від посад двох жінок, яких підозрюють у корупційній схемі на встановленні металопластикових вікон у школах Гніванської громади. Призначено застави у понад 1,5 мільйони гривень

Про це повідомляють у Вінницькому міському судді.

Ми вже писали про те, що весною 2023 року заступник Гніванського міського голови створив схему з привласнення бюджетних коштів, які виділяли на проведення капітальних ремонтів з заміни вікон на енергозбережні в закладах освіти громади. До схеми він залучив директора комунальної установи «Гніванський центр з обслуговування закладів освіти», головного бухгалтера цієї ж комунальної установи та знайомого підприємця.

“Директор комунальної установи «Гніванський центр з обслуговування закладів освіти», виконуючи роль виконавця підписувала договори та акти приймання виконаних будівельних на підставі, яких бюджетні кошти в якості оплати перераховувались на банківські рахунки ФОП. Головний бухгалтер, готувала проекти договорів та додаткової угоди до договору, сприяла їх підписанню директором КУ «Гніванський центр з обслуговування закладів освіти» і заступником Гніванського міського голови від імені ФОП, організовувала вчасний перерахунок бюджетних коштів, інформувала про це учасників групи, координувала підписання заступником міського голови актів приймання виконаних будівельних робіт від імені ФОП, забезпечувала посвідчення актів приймання виконаних робіт інженером з технічного нагляду до їх фактичного виконання, обговорювала з учасниками групи способи маскування розкрадання коштів”, – йдеться у повідомленні.

Протягом квітня – серпня підозрювані заволоділи бюджетними коштами на понад 1,5 мільйона гривень.

За результатами розгляду суд застосував до директора комунальної установи «Гніванський центр з обслуговування закладів освіти» запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням розміру застави у розмірі 1 563 619,47 грн та до головного бухгалтера цієї ж комунальної установи запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням розміру застави у розмірі 1 500 000 грн та відсторонення від посади. Слідчі дії тривають.

Підозрюваним інкримінують злочин за двома статтями:

ч. 3, 4, 5 ст. 191 КК України – Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, (караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років), якщо вони вчинені у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, (караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років), якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою, (караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна).

ч. 2 ст. 366 КК України – Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, (караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

14 лютого прокурор Вінницької області О.Химченко на брифінгу із журналістами сказав, що правоохоронці викрили схему у Гніванській міській раді та повідомили про підозру її учасникам.

Андрій Власенко